tr

Sprinkler Rozeti Kullanım Alanları

Sprinkler Rozeti Kullanım Alanları
19.12.2022
102

Sprinkler Rozeti Kullanım Alanları

Sprinkler rozeti kullanım alanları birçok sektörde görülmektedir. Paslanmaz çelik sprinkler rozeti, bahçenizin görünümünü iyileştirebilecek harika bir aksesuardır. Çeşitli stil ve boyutlarda bir rozet satın almayı seçebilirsiniz. Ayarlanabilir rozeti olan bir rozet bile satın alabilirsiniz.

Ayarlanabilir Sprinkler Rozeti

Yangın sprinkler başlığının düzgün çalışması için doğru rozetin seçilmesi önemlidir. Doğru rozetin kullanılmaması, püskürtme modelini etkileyebilir ve yanlış veya kazara aktivasyona neden olabilir. Belirli bir yangın sprinkler başlığı markası için uygun boyutta rozetin seçilmesi de önemlidir.

Üç ana sprinkler rozeti türü vardır. Bunlar gömme, düz ve retro-fittir. Her birinin farklı bir amacı vardır, ancak hepsi bitmiş bir estetik görünüm sağlamak ve tavan ile sprinkler başlığı arasındaki boşluğu korumak için çalışır. Gömülü sprinkler rozeti, tavana gömülmüş bir dış halkadan ve girintili yağmurlama başlığını çevreleyen bir iç halkadan yapılmıştır. İç halka, kafayı çevreleyen bir çerçeve ile yerinde tutulur. Dış halka tavanla aynı hizada olacak şekilde tasarlanmıştır. Sprinkler rozeti, borunun eğimi nedeniyle küçük ayarlamalara izin verecek şekilde tasarlanmış iki parçalı bir rozettir.

Ayarlanabilir Sprinkler rozeti, iki inç’e kadar ayarlanabilen bir çanak parçasına sahiptir. Bu tip, sprinkler sistemleri ile branşman hatları arasında değişen mesafelere sahip sprinkler sistemlerinde en yaygın şekilde kullanılır. Sprinklerin daha temiz görünmesini sağlar ve Sprinklerin düzgün çalışmasını sağlamaya yardımcı olur. Gömülü rozet, asma tavanlar, tasarım konut yan duvar sprinklerleri ve standart sprinkler dahil olmak üzere çeşitli uygulamalarda kullanılabilir.

Sprinkler Rozeti Çeşitleri

Bir sprinkler sistemini tavana monte etmek için birçok olası çözüm arasında rozetler yer alır. İlki, nozullar ile duvar arasına, ikincisi ise nozullar ile tavan arasına monte edilir. Sprinkler sisteminde kaçakları önlemek için kullanılırlar. Sprinkler Rozeti çeşitleri, düz, ayarlanabilir veya girintili olabilir. Bitmiş tavanlara veya tasarım konut yan duvar sprinklerlerine sahip alanlar için tasarlanmıştır. Standart ve hızlı yanıt çeşitleri mevcuttur.

Rozetler temel olarak bir montaj plakası ve bir kapaktan oluşur. Bu bileşenler genellikle kurulumdan sonra yerlerine sabitlenir, ancak sistemin hizmet dışı bırakılması gerekirse ayrılabilirler. Sprinkler Rozeti yerindeyken, başlıklar kendinden kılavuzlu bir vida kullanılarak uygun konumda sabitlenebilir. Dekoratif gömme sprinkler montajı için gömme bir rozet tasarlanmıştır. Retro-fit bir rozet, nozulun başının etrafına takılan bir rozettir. Sprinkler koruma parçalarından oluşan iki parçalı kombinasyon seti en iyi seçimdir.

Bir sprinkler memesini tavana monte etmenin en basit yollarından biri, bir tutma aparatı kullanmaktır. Bu cihaz sprinkler sisteminin taşıyıcı yapısına iki braket arasından açılarak itilebilir. Daha sonra parantezleri birbirine bastırarak kapatılabilir. Bu, bir elle yapılabilir, ancak diğeri tutma cihazını yerinde kilitlemek için kullanılabilir. Ayrıca yağmurlama başlığını taşıyıcı yapıya sabitlemek için de kullanılabilir. Bir tutma aparatı kullanmak, benzer eklenti parçalarının takılmasını önlemeye de yardımcı olabilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.