tr

Sprinkler Koruma Kafesi Neden Kullanılır?

Sprinkler Koruma Kafesi Neden Kullanılır?
01.03.2022
10.444

Sprinkler Koruma Kafesi Nedir?

Öncelikle ‘Sprinkler Koruma Kafesi Neden Kullanılır?‘ sorusunun cevabından önce, sprinkler koruma kafesinin ne olduğu hakkında kısa bir bilgi verelim.

Sprinkler koruma kafesi tavana monte edilen sprinklerin üzerine takılmış küçük kafesler gibi görünür. Tasarım olarak genelde aynı olmakla birlikte ufak tefek farklılıklar olabilmektedir. Genellikle metalden yapılmış, tıpkı kafese benzer açık bir yapıya sahip koruyuculardır. Yangın anında sprinkler açılıp su püskürtürken sprinklerin çevreden gelebilecek zararlara karşı korunmasını sağlayan, aynı zamanda su akışına da her hangi bir kısıtlama yapmayan kafeslerdir. Sadece yangın anında ki zararlar değil sprinklere yönelik olabilecek her türlü dış darbe ve risklere karşı da bir koruma önlemidir.

Sprinkler Koruma Kafesi Neden Kullanılır?

Sprinkler koruma kafesi piyasada ki en uygun güvenlik ekipmanlarındandır. Çoğu zaman göz ardı edilen bir malzeme olsa da, kullanıldığında çok daha büyük maliyetlerden korurmuş olur firmanızı.

Sprinkler en ufak bir darbe yada çarpmada çalışabilen bir sisteme sahiptir. Örneğin bir şekilde darbe almış olsun üstte takılmış olan sprinkleriniz, derhal sistem çalışıp bulunduğu alana 1 dakika içinde 30 galon su püskürtebilir. Sizin bu durumu durdurup müdahale edeceğiniz süre içinde depo veya iş yeriniz burada bulunan malzemeleriniz zarar görüp ciddi maddi sıkıntılara sebep olabilir. Sprinkler koruma kafesi kullanıldığında küçük maliyetlerle büyük zararlar önlenmiş oluyor, bu açıdan bakıldığında sprinkler koruma kafesi taktırmak karlı bir yatırım oluyor.

Sprinkler Koruma Kafesi Montajı

Genellikle sprinkler koruma kafesi, mevcut olan tepe sprinklerinize kolaylıkla monte edilir. Çoğunlukla kendiniz bile sprink başlığına kolaylıkla takabilirsiniz. Takılamadığı durumlarda sprinkler koruma kafesini temin ettiğiniz firma montaj konusunda yardımcı olacaktır.

Sprinkler koruma kafesi temin ve montaj için firmamız ile iletişime geçbilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.