tr

Sprinkler Kafesi Üretimi

Anasayfa » Sprinkler Kafesi Üretimi

Sprinkler Kafesi Üretimi

Sprinkler kafesi üretimi için öncelikler vardır. Bir yangın alarmı sistemine sahipseniz ya da buna sahip olmayı düşünüyorsanız ve sulama sistemlerine sahipseniz bu konuda mevcut bilgilerinizin olması gerekmektedir. Bu sistemlere özel olarak üretilmiş olan sprinkler koruma kafesi aparatı mevcuttur. Bu aparat sistemleri darbelere karşı korunmayı sağlayarak özellikle de kaza olmasının önüne geçer. Bazı zamanlarda istenmeyen küçük kazalarda bile sprinkler koruma kafesi kullanılmaktadır. Bu koruma kafesinin kullanılmadığı durumlarda herhangi bir darbe sistemin çalışmamasını sağlar.

Sprinkler Kafesi Üretimi İçin Özellikler

Sprinkler kafesi üretimi yapılırken bazı özelliklere dikkat edilir. Standart olan bir sprinkler kafesi;

  • Yatay
  • Sarkık
  • Yan duvar

Sprinklerini korumaya alır. Baş koruyucu sprinklerin çerçeve tabaları, eğer onu çevreleyen rozet ya da disk ile aynı hizadaysa uygun olduğu anlaşılır. Gömme olan yangın sprinkler, sprinkler koruma kafesi, gömme olan sarkık sprinkleri korur. Eğer ürününüzü güvene almak istiyorsanız Sprinkler kafesi edinmeniz hem maliyet hem de güvenlik açısından sizin için önemlidir.

Depolama Alanlarında Sprinkler Kafesi

Depolama alanlarında ve raflarda yangın sprinklerinden gelen sprey, diğerinin daha geç boşalmasına neden olabilmektedir. Bölmeli standart baş koruyucu, dik yangın fıskiyelerini koruyarak yakında olan sprinklerden gelen suyun sprinklerin ısıya duyarlı elemanının soğutmasını engellemektedir. Diğer korumalar gibi, baş koruyucular da ½ ve ¾ yangın sprinklerine uyum sağlamaktadır. Baş sprinkler koruma kafesinde küçük çarpışmalara önlem olarak oldukça iyi bir koruma sağlayarak uyarma konusunda da etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Fakat baş sprinkler, güçlü darbelere karşı pek koruyucu değildir. Yeni nesil koruma önlemleri almak için doğru eşlemlerinizi yapmanı ve sprinklerinizi korumaya almanız gerekmektedir.

Sprinkler borularına sabitlenen ekstra büyük korumalar, üç şekildedir;

  • Dikey boru uçları
  • Yatay boru hatları
  • Yatay boru uçları

Sprinkler Koruma Kafesinde Önerilenler

Sprinkler kafesi üretimi yapılırken önemsenen diğer nokta, boru uçlarının eşleşmelerinin sağlanması durumunda daha koruyucu olmalarının sağlanmasıdır. Boru uçları ile sprinkler koruma kafesi eşleşmelerinin listesine bir göz atalım;

  • Dikey boru uçları; bir delik üzerine montelenmiş dikey sprinkler
  • Yatay boru hatları; doğrudan bir dal hattının üstünde asılı ya da dik olan başlıklar
  • Dikey Boru Uçları; Bir damlanın üzerinde asılı olan sprinkler