tr

Yangın Tesisatı Supervisor Hizmeti

Anasayfa » Yangın Tesisatı Supervisor Hizmeti

Yangın Tesisatı Supervisor Hizmeti

Yangın tesisatı supervisor hizmeti almak isteyen müşteriler, yangına karşı güvenlik önlemlerini almak isterler. Yangın güvenlik önlemleri alındığı zaman yangının söndürülme işleminde alınan tedbirler, yangının verdiği zararlardan daha az maliyetlidir. Çünkü yangın sonucunda hasar verilen bölgelerde büyük maddi kayıplar meydana gelir. Bunun yanı sıra en önemlisi de can kayıpları meydana gelir. Yangın, büyük felaketlerden biridir. Bu yüzden hem canınızı hem de malınızı kurtarmak için Yangın tesisatı supervisor hizmeti almanız tavsiye edilir.

Yangın Tesisatı Supervisor Hizmeti Avantajları

Yangın tesisatı supervisor hizmeti almak sizin büyük ölçüde güvenlik önlemleri almanızı sağlar. Eğer bir yangın güvenlik önlemi azsa bu durum yangından doğan zararlı sonuçlarla beraber yangının oluşumunu da hızlandırır. Yanmaz bir bina inşa etmek oldukça zordur. Yapılacak en önemli adımlardan biri güvenli hale getirilen ve yangın tehlikesini minimuma indiren bir hizmet almaktır. Unutmayın ki işinin ehli kişilerden aldığınız hizmet, can ve mal güvenliğinizi de kontrol altına alır.

Ülkemizde Yangına Karşı Alınan Tedbirler

Yangınlar, ülkemizde en çok ısıtma tesislerinde, aydınlatma yapılan yerlerde, mutfaklarda ortaya çıkar. Yangının ortaya çıkmasının en büyük nedenlerinden biri de yeterli ve kaliteli bir yangın algılama cihazının kullanılmaması ve Yangın tesisatı supervisor hizmeti alınmamasıdır. Bunun yanı sıra periyodik bakımların yapılmaması ve kullanıcı hatalarından doğan sonuçlardır.

Yangının Ortaya Çıkma Nedenleri

İş sağlığı ve güvenliği kurallarına baktığımızda ortaya çıkan iş kazalarında işçinin yaptığı hatalar %88’dir. %10 da makinelerden ve teknik sebeplerden ortaya çıkan sorunlardır. Bu nedenle de yangın ortaya çıktığı zaman aslında en büyük nedeni de kullanıcı hatasından doğan sonuçlardır. Bu durum dikkatsizlik ve tedbirsizlik olarak değerlendirilebilir.

Yangının ortaya çıkması sebepleri, insanların yeterli eğitim almamasından ileri gelir. Bu nedenle de Yangın tesisatı supervisor hizmeti alarak hem gerekli eğitimleri alacak hem de teknik olarak tüm önlemlerin alınmasını sağlamış olacaksınız.

Yangın belirtilerinin en başında verilecek olan hizmet sayesinde en büyük felaketlerin önüne geçmiş olacaksınız. Maddeler hangi yapıda olursa olsun yanabilir özelliktedir. Zaten yangınlar da bu şekilde sınıflandırılmıştır. A, B, C, D ve E yangınları çeşitli sebeplerden doğan yangınların sınıflandırılması için kullanılır.

Yangın Tesisatı Kurmak

Yangın tesisatı, herhangi bir yangın esnasında itfaiye gelene kadar yangının büyük felaketlere yol açmaması için alınan önleyici tedbirlerdir. Öncelikle yangının yavaşlatılmasını sağlamak ve kişilerin tahliye edilmesi en önceklilidir. Yangın tesisatı supervisor hizmeti almak can ve mal güvenliğiniz için sistem bütünlüğünü sağlar.