tr

Krom Sprinkler Rozeti

Krom Sprinkler Rozeti
22.06.2023
81

Krom Sprinkler Rozeti

Krom Sprinkler Rozeti asma tavan veya alçı duvar olan yerlerde sıklıkla tercih edilir. Sprinklerin montaj aralığının kestirilmediği ve dekoratif açıdan görüntüsünün iyi olmasının istendiği mekanlarda kullanılır.

Sprink rozetleri tüm yangın sprinklerde bulunmamakla beraber birçok sprink başlığında yaygın olarak kullanılan ek bir parçadır. Bazen sprinkler başlığıyla karıştırılan sprinkler rozeti sprinkler başlığının geçmesi için kesilmesi gereken tavan veya alçıpandaki deliği kapatmak için kullanılan basit görünümlü halka şeklindeki alettir.

Yangın sprinkler rozetleri, sprinkler ile bunların çıkıntı yaptığı tavan veya duvarlar arasındaki boşlukları doldurarak güvenli bir kullanım imkanı sunar. Genel olarak amaçları sadece estetik görünüm gibi görünse de amaçları oldukça fazladır.  

Yangın sprinklerleri ortam sıcaklığına göre devreye giren bir özellikleri vardır. Sıcak hava boşluktan yükselebilirse, ısıya duyarlı elemanın çevresinde ısı o kadar hızlı birikmez duruma gelir. Bununla birlikte sprinkler zamanında devreye girememe durumu yaşatır. Rozetler boş olan delikleri doldurarak yangın  sprinklerinin amaçlandığı gibi en iyi şekilde çalışmasına imkan sağlar .

Krom Sprinkler Rozeti Ne İşe Yarar?

Krom sprinkler rozeti ne işe yarar sorusuna cevap olarak yangın sprinkleri takılırken tavan da veya duvarlarda oluşan boşlukların hem estetiksel bir şekilde kapatılmasını hemde sprinkleri ayarlamak amacı ile kullanılan bir ürün olduğunu söylemek gerekir.  Genel olarak işlevleri estetiksel olarak dursa da devrenin zamanında çalışmasına imkan sağlar.

Krom sprinkler rozeti hangi tip sprinklerde kullanılır kısmı ile ilgili  pendent sprinkler ve sidewall sprinkler için yaygın şekilde kullanıldığını söylemek gerekir.

krom kaplamalı sprinkler rozeti ve istenilen renklerde renkli sprinkler rozeti üretim vardır. Genel anlamda  en iyi şekilde bulunduğu alanda görünmesi için renk uyumuna dikkat etmek gerekir.

Sprinkler rozeti kullanım alanlarına bakılacak olursa, sprinkler rozeti konutlar, binalar, ofisler, hastaneler, alış veriş merkezleri, oteller gibi yerlerde kullanılır.

Genel olarak bakıldığında yangın önemleri alınması gereken her türlü sosyal ve ticari yerlerin pendent veya sidewall sprinkleri taktıkları asma tavan veya alçı duvar arasın da kalan montaj boşluklarını estetik olarak kapatması amacı ile yaygın olarak kullanılır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.