tr

Upright Sprinkler Fiyatları

Upright Sprinkler Fiyatları
20.01.2023
103

Merhaba bu yazımızda sık sorgu alan Upright sprinkler fiyatları konusundan bahsedeceğiz.

Oldukça merak edilen ve bir çok farklı firma aracılığı ile bilgi alınmaya çalışılan bu sorunun cevabını bu yazımızda bulacaksınız.

Öncelikle bilmeyenler yada konuya hakim olmayanlar için upright sprinkler konusunda bir kaç temel bilgi verelim istiyoruz.

Upright Sprinkler Kullanım Alanları

Çok fazla engelin olduğu alanlarda daha iyi kapsama alanı sağlamak için kurulurlar. Upright sprinkler kullanım alanları arasında, suyun yukarıdaki içbükey veya dışbükey bir plakaya doğru aşağı doğru hareket etmesine izin veren bir saptırıcıya sahiptirler. Ofislerde, endüstriyel binalarda ve depolarda kullanılırlar.

Donma sıcaklıklarına maruz kalan kuru boru sistemlerinde de kullanılabilirler. Bu fıskiyeler, suyu yarım daire şeklinde fışkırtan bir saptırıcıya sahiptir. Bu sayede tüm alanı kaplayabilmektedir. Ağırlıklı olarak ofis binalarında kullanılmakla birlikte kreşlerde ve endüstriyel binalarda da etkilidirler. Harika bir kapsama alanı sağlamanın yanı sıra çekicidirler. Birkaç yüzeyde mevcutturlar.

Upright Sprinkler Nerelere Koyulur

Kalça tipi çatı saçağının köşesine, doğrudan kalça hattının altına monte edilirler. Upright sprink nerelere konulur konusunda kalça hattından veya üst ve alt kiriş kirişlerinden beş fitten daha uzağa yerleştirilmemelidirler. Ayrıca yapısal elemanlardan 24 inç (600 mm) yatay boşlukları olmalıdır. Eğimli bir çatının altına monte edilebilirler, ancak tepe noktasından dikey olarak en az 36 inç (900 mm) aşağıya yerleştirilmiş saptırıcılara sahip olmaları gerekir.

Genellikle tavanı bitmiş veya bitmemiş alanlara monte edilirler, ancak kanallarda da kullanılabilirler. Dik bir yangın fıskiyesi ile asılı bir fıskiye arasındaki temel fark, su borusu üzerindeki konumlarıdır. Dik sprinkler sistemleri tipik olarak yukarıyı gösterecek şekilde monte edilirken asılı sprinkler sistemleri daha düşük bir açıyla kurulur. Dekoratif bir kapakla kapatılabilirler, ancak bu, işlevlerini engelleyebilir.

İki temel tipte mevcutturlar: asılı ve yan duvar. Sarkık fıskiyelerin tavandan dışarı taşacak şekilde tasarlanırken, yan duvar başlıklarının duvar veya kiriş boyunca monte edilmesiyle farklılık gösterirler. Sarkık başlık, dairesel veya yarı dairesel bir saptırma plakasından ve suyu konik bir modelde dağıtan bir delikten oluşur. Kafayı yoldan uzak tutmak için borulara doğru bükülen saptırıcıları vardır.

Upright Sprinkler Kurulma Nedenleri

Genellikle ofisler ve depolar gibi dar alanların olduğu yerlerde bulunurlar. Upright sprinkler kurulma nedenleri, döküntülerin kafada toplanmasını önlemektir. Suyun fışkırmasına neden olabilecek makineli yerlerde de etkilidirler. Buza ve diğer döküntülere karşı koruma sağlamak için kullanılabilirler. Endüstriyel yapılar ve açık tavanlı odalar için iyi bir seçenektir ancak dekoratif bir örtü levhasının arkasına saklanacak kadar yer yoktur.

Dikey sprinkler sistemleri, alandan ödün vermeden büyük kapsama alanı sağlayacak şekilde tasarlandıklarından, endüstriyel binalar için harika bir seçenektir. Ayrıca çeşitli sıcaklık derecelerinde mevcutturlar, böylece binanız için en uygun olanı seçebilirsiniz. UL Listesindedir ve FM Onaylıdır. Çeşitli yüzeylerde mevcutturlar ve ticari veya endüstriyel binanızda yangın güvenliği için mükemmel bir seçimdir.

Upright Sprinkler Fiyatları

Upright sprinkler fiyatları birçok etkene göre farklılık göstermekle birlikte çok fazla maliyetli bir şey değildir. Ancak yine de fiyat konusunda net bir rakam vermek çok sağlıklı olmaz. Piyasa koşulları, ham madde fiyatları, arz talep dengesi sürekli değişken ilerlediği için güncel olarak firmalardan fiyat almak en doğrusu olacaktır. İZ Metal olarak yerli üretim Upright Sprinkler Fiyatlarında en uygun seçekleri sunmaktayız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.