tr

Pendent Sprinkler

Pendent Sprinkler
26.01.2023
18

Tipik Pendent sprinkler sistemleri, ticari ve endüstriyel binalarda bulunan en yaygın yangın sprinkler sistemleridir. Sarkık yangın sprinkler sistemleri, yangın ısısına maruz kaldığında yangın sprinkler sistemini etkinleştiren bir cam ampul içerir. Genellikle ofislerde, fabrikalarda ve otellerde kullanılırlar. Ev sprinkler sistemlerinde de yaygındırlar. Farklı boyutlarda, sprey modellerinde ve estetikte gelirler. Bu sprinkler genellikle bitmiş tavanlara sahip alanlara kurulur.

Pendent Sprinkler başlıklarının altında saptırıcılara sahiptir. Bu saptırıcı, suyun aşağı doğru yönlendirilmesini sağlar ve tavanın kapalı veya bloke olduğu ticari binalar için en iyi yangın sprinkler türüdür. Deflektör tavandan en az 150 mm aşağıya monte edilmelidir.

Pendent Sprinkler Nedir?

Pendent Sprinkler(Sarkık) genellikle normal tavanlardan daha yükseğe kurulur ve su tahliye modelleri geniştir. Ofis, fabrika, otel gibi estetiğin önemli olduğu yerlerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Genellikle tavana bağlı özel yükselme borularına monte edilirler. Kuru boru sistemlerine de monte edilebilirler.

Pendent Sprinkler, tavanı bitmiş alanlarda yaygın olarak kullanılır, ancak tavanı tamamlanmamış alanlara da monte edilebilir. Bu sprinkler genellikle asılı konumda kurulur, bu da tavanın üzerindeki borulardan aşağı doğru sarktıkları anlamına gelir. Su tahliye modeli değişebilir ve yan duvar konfigürasyonlarında da monte edilebilirler.

Asılı konumda sprinkler dekoratif bir kapakla yani sprinkler rozeti ile kapatılır. Bu dekoratif kapaklar metal, ahşap veya plastikten yapılabilir. Rozetler, sprinkler tasarımına uyacak şekilde boyanabilir.

Pendent Sprinkler sistemleri, asılı konumda monte edilmeleri dışında standart sprey sprinkler sistemlerine benzer. Bu konfigürasyon, tavanın bittiği yerlerde kullanılır, ancak standart sprey sprinkler monte etmek pratik olmayabilir. Pendent Sprinkler sistemleri benzersiz bir su dağıtımına sahiptir ve kuru boru sistemlerine montajı zor olabilir. Su yüzeyinde buz oluşmasına neden olarak su akışını kısıtlayabilirler.

Sarkık yangın fıskiyeleri, suyu dairesel bir modelde dağıtmada çok etkili olan kavisli, geniş püskürtme modellerine sahiptir. Bu püskürtme modelleri, suyu geniş bir düzende yönlendirmede çok etkilidir ve genellikle yangın tehlikelerinin yaygın olduğu alanlara kurulur. Pendent Sprinkler depolarda, mekanik odalarda ve ofislerde kullanılır. Püskürtme modeli değişebilir, ancak su çıkışı genellikle çok etkilidir. Askılı yangın sprinkler sistemleri, en çok bloke tavanlı ticari binalar veya endüstriyel ve üretim tesisleri için uygundur.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Nurdan FİLİZ
Nurdan FİLİZ