tr

Sprinkler Koruma Kafesi Kullanımı Şart mı?

Sprinkler Koruma Kafesi Kullanımı Şart mı?
03.10.2022
186

Sprinkler Koruma Kafesi Kullanımı Şart mı?

Sprinkler koruma kafesi kullanımı büyük ölçüde önemli olmaktadır. Çünkü sprinkler başlığı yanlışlıkla bir darbe aldığında, sistem otomatik şekilde çalışabilir.

 Daha sonra fıskiyelerden mevcut alana 30 galon su akabilir. Sistemin durdurulmasına kadar geçen sürede, yüzlerce galon su israfı meydana gelebilmektedir. Bu durum ise işletmeleri büyük ölçüde zarara sokabilmektedir. Koruma kafesi bu durumun önlenmesinde etkili olmaktadır.

Sprinkler başlığına gelen herhangi bir darbe, sistemin bozulmasına ya da düzgün çalışmamasına da neden olabilmektedir. Bu durumsa, yangın durumunda işletmelerin zor durumda kalmasına yol açabilir. İşletmede çalışan personellerinde hayatını tehlikeye sokabilir.

Koruma kafesi sayesinde sprinklerin başlıkları güvenli bir şekilde korunabilir ve olası bozulma ya da düzgün çalışmama durumu önlenebilir.

Sprinkler Koruma Kafesi Nedir?

Sprinkler koruma kafesi nedir sorusu, merak edilen konular arasında yer alır. Sprinklerin başlığına monte edilen metal kafesler olarak tanımlanabilir.

Görüntüsü sprinklerin nasıl takıldığına göre veya sprinklerin tasarımı nedeniyle farklı şekillerde olabilir. Ancak genel anlamda metal kafesler şeklinde olan bir görüntüye sahiptir.

Yangın esnasında söndürücü suyun ve yangının etkisini azaltıcı kimyasalların akışını en iyi şekilde iletebilmek için, yağmurlama başlığının herhangi bir zarar görmesini engeller.

Ayrıca olası bir hırsızlık durumunun da önüne geçilir. Koruma kafesinin bir diğer avantajı ise, sprinklerin herkes tarafından kurcalanmasını önlemesidir.

Günümüzde pek çok alanda koruma kafesine ihtiyaç vardır. Malzeme işleme yerleri, depolar, parakende satış alanları ve spor merkezleri, ticari, endüstriyel ve kamusal alanlar gibi birçok alanda koruma kafesi kullanımı mevcut olmaktadır.

Sprinkler Koruma Kafesi Kurulumu

Sprinkler koruma kafesi kurulumu detayları şu şekildedir; Mevcut olan tepe sprinklere pratik ve kolay bir şekilde monte edilebilir. Koruma kafesinin bir çoğu, sprinkler başlığına takılır.

Farklı olan modeller ise, sprinklerden çıkan borulara monte edilmektedir. Böylelikle borulara yangını söndürücü su ve yangın geciktirmeyi sağlayan kimyasallar aktarılır.

Koruma kafesinin kurulumu, basit bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Bu sebepten dolayı pek çok işletme kendi koruma kafesinin kurulumunu yapabilir.

Bu işlem için gereken ekipmanlar ve işçilik oldukça az seviyededir. Ancak koruma kafesi kurulumu için profesyonel bir firmadan da yardım alınabilmesi mümkündür.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.