tr

İZLEME ANAHTARLI KELEBEK VANA

İZLEME ANAHTARLI KELEBEK VANA
01.12.2022
123

İZLEME ANAHTARLI KELEBEK VANA

İzleme anahtarlı kelebek vana özellikle ifade edilmesi gerekmektedir ki olası bir yangın durumunda öncelikle bölgesel kontrolün sağlanmasında yardımcı olmaktadır. Bölgesel kontrol sağlamak amacı ile su hatları yüzeyinde kesme vanası  olarak tercih edilmekte olan vana türüne izleme anahtarlı kelebek vanası olarak değerlendirilerek ele alınmaktadır. Bunun yanı sıra izleme anahtarları vanaların özellikle vurgulanması gerekir ki yangın tesisatında yer almakta olan bütün vanaların konumun elektriksel açıdan hem izlenebilir hem de görünebilir nitelikte olması oldukça önemli hususlardan biri olarak karşınıza çıkmaktadır. Tüm bunların yanı sıra izleme anahtarlı kelebek vanasının kullanımı daha çok akış kontrolünde oldukça önemli bir yeri olması ile bilinmekte olan tezgahlarda tercih edilmektedir.

İzleme Anahtarlı kelebek vanası ne işe yaramaktadır?

Olası bir yangın durumunda özellikle altı çizilip ifade edilmesi gerekir ki vana çeşitlerinin oldukça önemli bir yeri ve rolü vardır. Yangın durumunda en çok tercih edilmekte olan vana çeşitlerinden biri de hiç kuşkusuz ki izleme anahtarlı kelebek vana türü olarak kabul edilir. İzleme anahtarlı kelebe k vanası olası bir yangın durumunda bölgesel olarak bulunduğu alandaki yangın durumunun kontrol altına alınmasında oldukça önemli bir rol oynaması ile ön plana çıkar. Bunun yanı sıra izleme anahtarlı kelebek vana  parçalı, sıvı, gaz ya da viskoz gibi akışları kontrol altında tutmak için de tercih edilmekte olan oldukça önemli bir vana çeşidi olarak kabul edilir.

Kelebek Vanaların Kullanım Alanları Nelerdir?

Kelebek vanaların kullanım alanları çok geniş olarak bilinmektedir. Özellikle ifade edilmesi gerekir ki izleme anahtarlı kelebek vanalar başta arıtma tesisleri olmak üzere gıda sanayide, kağıt sanayide, enerji istasyonlarında, su ve sıcak su tesisatlarında , gemicilikte, soğutma ve ısıtma hatlarında, petrokimya ya da kimya tesislerinde  tercih edilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.