tr

Ucuz Debimetre

Ucuz Debimetre
10.02.2021
682

Ucuz Debimetre

Debimetre, içinden geçen sıvı veya gaz miktarını ölçmek için kullanılabilen cihazlardır. Debimetreler, flow metre olarak da bilinir. Akış ölçümünü yapmak için kullanılan bir araçtır. Endüstriyel işlemin daha kaliteli olması için sıvı ve gazların akış hızı doğru bir şekilde ölçülmelidir. Endüstriyel süreç için doğru gaz ölçümü gereklidir ve aynı zamanda akış hızının kontrolünü de yapar. Debimetreler, akışı iki yöntemle ölçer, bazı debimetreler, belirli bir süre boyunca sıvı miktarı debimetreler geçerken akışı ölçer. Diğer debimetreler, debimetreden geçen toplam sıvı miktarını ölçerek akışı ölçer. Ucuz debimetre kataloglarımızı görmek için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Debimetreler nasıl çalışır?

Debimetre, dönüştürücü ve verici gibi cihazlardan oluşur, dönüştürücü, birincil cihazdan geçen sıvıyı algılayacaktır. Verici, dönüştürücüden bir sinyal alır, böylece dönüştürücü bu sinyali kullanılabilir bir akış sinyaline dönüştürür. Dolayısıyla bir debimetre, bu fiziksel cihazların kombinasyonu olarak düşünülebilir.

Bir debimetre seçimini etkileyen faktörler nelerdir

  • Akışkan benzeri gaz, sıvı, buhar fazı
  • Akış koşulları ve akış aralığı, temiz, kirli, aşındırıcı, viskoz gibi akış koşulları etkileyecektir.
  • Basınç ve sıcaklık gibi proses koşulları
  • Çoğunlukla korozif akışkan olması durumunda tercih edilen malzeme
  • Boru boyutu ve doğruluğu
  • Tekrarlanabilirlik ve maliyet

Sisteminizin akşını kontrol edebilmek için ucuz debimetre kullanarak maliyetinizi arttırmadan güvenli bir şekilde sisteminizin çalışmasını sürdürebilirsiniz.

Debimetre türleri nelerdir?

Debimetre; diferansiyel basınç ölçerler, değişken alan ölçer, pozitif yerdeğiştiren ölçerler, manyetik, türbin, ultrasonik, girdap ve Coriolis olarak sınıflandırılabilir. Diferansiyel basınç ölçüm cihazlarında, bir basınç düşüşü oluşturmak için bir kısıtlama kullanılır. Böylece, kısıtlamadaki basınç düşüşü ölçülerek akış hızı belirlenebilir. Pozitif yer değiştiren sayaçlarda, ölçüm işlemi akış ölçüm elemanları olarak hassas bir şekilde yerleştirilmiş rotorlar tarafından gerçekleştirilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.