tr

Pendent Sprinkler Nedir?

Pendent Sprinkler Nedir?
27.02.2023
94

Pendent Sprinkler Nedir?

Pendent sprinkler ofislerde, fabrikalarda, evlerde ve hatta otellerde kullanılırlar. Pendent sprinkler, borunun dibine oturan bir kafası olan bir yangın sprinkler türüdür. Bu, suyun aşağı doğru püskürtülmesine izin vererek yangın alanını en üst düzeye çıkarır. Bu özellikle endüstriyel binalarda etkilidir. Kafa tipik olarak fabrikalarda ve kreşlerde kullanılır.

Pendentlerin birkaç farklı tasarımı ve yönü vardır. Sprinklerin, saldığı su miktarına ve nasıl etkinleştirildiğine bağlı olarak değişecektir. Pendent sprinkler, Upright sprinkler veya Sidewall sprinkler olarak monte edilebilirler. Kurulumunuzun binanızın geri kalanına nasıl uyacağını düşünmeniz gerekecek. En popüler konfigürasyon pendent sprinklerdir.

Pendent sprinkler başının ön tarafında, suyu başından uzağa yönlendiren dışbükey bir saptırıcı plaka bulunur. Ayrıca onu boruya tutan bir kabı vardır. Daha sonra bir cam tüp sıvı ile doldurulur ve suyu odanın etrafına yayar. Tüp, sıcaklıklar 136 Fahrenheit dereceye ulaştığında parçalanacak ve suyu serbest bırakacaktır. Kuru borulu sistemlere sarkıt takmamanız tavsiye edilir. Bu, metal çatı yüzeyinin korozyona uğramasına neden olabilecek çatı üzerinde “terlemeyi” önleyecektir.

Pendent Sprinkler Üç Ana Stili

Pendent sprinkler almak istiyorsanız, size mümkün olan en iyi kapsama alanını sağlayacak olanı seçmeniz önemlidir. Üç farklı kafa stili vardır: Pendent, düz ve gizli. Bu stiller, elde etmeye çalıştığınız şeye bağlı olarak çok değişir. Örneğin, bir gömme sarkıt yangın sprinkler başlığı daha küçük odalarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Sarkıt tarzdaki bir sprinkler önemli bir yatırımdır. Ofisiniz için sprinkler başlığına ihtiyacınız olmayabilir, ancak bir ev veya otel için harika bir yatırım olabilir.

Pendent sprinkler en yaygın yangın sprinkler tipidir. Borulardan sarkıyorlar ve suyu dairesel bir şekilde püskürtüyorlar. Konik veya koni şeklinde bir tasarıma sahip olabilirler ve kurulduktan sonra görünür kalabilirler. Ayrıca dekoratif bir kapak plakası ile kaplanabilirler. Sıcaklık aktivasyon sıcaklığının altına düştüğünde dekoratif kapak düşecektir. Bu, sprinklerin çalışmasını engellemez ancak yanlış alarmları durduracaktır.

Pendent sprinkleri kuruyorsanız, yangının ısısını kontrol edebildiğinizden emin olmalısınız. Yangın çıkarsa hemen söndürmeniz gerekir. Yanlış bir aktivasyon ise, su akışını engellemek için bir sprinkler durdurucu alet kullanılabilir. Bu ayrıca su hasarını hızlı bir şekilde durdurmaya yardımcı olabilir.

Upright ve Pendent sprinkler

Upright ve Pendent sprinkler arasında da bazı farklılıklar vardır. Upright sprinkler sistemleri daha büyük, yapısal binalarda kullanılır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.