tr

Renkli Sprinkler Rozeti

Renkli Sprinkler Rozeti
20.06.2023
66

Renkli Sprinkler Rozeti

Renkli Sprinkler Rozeti genel olarak bakıldığında sprinkler başlığı ile alçıpan veya tavan döşemesi arasındaki boşluğu kapatan bir yangın sprinkler başlığının etrafında olan dekoratif kaplamanın adıdır. Bununla birlikte yangın sprinkler detektörün düzgün çalışması için gerekli bir üründür.

Sprinkler koruma kafeslerinde iki bölüm var ve bunlar yangın sprinkler kapakları ve yangın rozetleridir. Renkli sprinkler rozeti , duvara veya tavana geri yerleştirilmiş gizli bir yağmurlama başlığını tamamen kaplayan kapak plakalarından farklı bir yapıya sahiptir.

Bir yangın sprinkler sistemi kurulumu sprinkleri yerleştirmek için tavana, döşemeye veya duvara delik açmak zorunda kalarak montajı yapılır. Deliğin geri kalan kısmı örtülmeden bırakılırsa, duman ve ısı boşluktan kaçabileceğinden ve potansiyel olarak suyun aktivasyonunu ve tahliyesini geciktirebileceğinden sprinkler kafası düzgün çalışamaz hale gelir.

Yangın söndürme sistemleri ve duman alarm sistemleri detektöre bağlı olarak çalışır. Herhangi bir delik veya açıklık bu alarmların çalışmasını engelleyerek durumdan haberdar olmayı imkansızlaştırır. Çünkü ısı ve duman çıkışı sağlayacağı için dedektör devreye girmediği için bağlı olan sistem işini doğru şekilde çalışamaz hale gelir.

Sprinkler rozetler, ısı ve dumanı engellemek için var olan boşluğu kapatan ürünlerdir. Can ve mal güvenliği için gerekli olan temel malzemelerden biridir.

Yangın Sprinkler Rozeti Kaça Ayrılır?

Yangın sprinkler rozeti kaça ayrılır sorusuna cevap olarak yangın sprinkler rozetinin üç ana stili vardır demek mümkündür. Bunlar gömme, düz ve ayarlanabilir sprinkler rozetidir. Bununla birlikte altın, krom ve renkli sprinkler rozeti kullanımı da vardır.

Genelanlamda tasarıma bakılacak olursa tavanla aynı hizada bir görünüm oluşturan düz sprinkler rozeti daha fazla tercih edilir. Yağmurlama başlığının sıkıca oturduğu düz bir plakadan ibarettir.

Gömme tıp plaka iki parçadan meydana gelir. Boşluğu kaplayan bir halka ve sprinkler başlığını çevreleyen tavana oturan bir iç halkaya sahiptir. Gömme plakaları, tavan karoları veya alçıpan ile kullanılan en yaygın ürünlerden biridir.  

Ayarlanabilir sprinkler rozeti etek ve fincan olmak üzeredir iki parça halindedir. Etek kısmı boşluğu kapatır. Uzatılabilir özelliği ile oldukça iyi iş görür.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.