tr

Onaylı Sprinkler

Onaylı Sprinkler
27.06.2021
755

Onaylı Sprinkler

Şirketimizin sprinklerlerinin kullanımı kolay ve son derece güvenlidir. Firmamız tarafından satışa sunulan Onaylı sprinkler, korunması gereken alanı kapsayacak şekilde özel olarak tasarlanmış bir boru ağı üzerine yerleştirilir. Cam tüp içindeki sıvı, yangının ürettiği ısı nedeniyle genişleyen ve patlayan sızdırmazlık elemanının önemli parçalarından biridir. Yangın sırasında ortam sıcaklığı, beklenen maksimum ortam sıcaklığından 30°C daha yüksek bir sıcaklıkta seçilmelidir. Yangında nozul cam tüp patlayınca basınçlı su deflektöre (dağıtıcıya) çarparak alevin üzerine püskürtülür. Sadece bir yangın durumunda, yüksek sıcaklığa sahip sprinkler patlayacak ve bir su akışı sağlayacaktır.

Onaylı Sprinkler Üretim

Onaylı sprinkler, son yıllarda en çok kullanılan sulu yangın söndürme sistemlerinden biridir. İstatistiklere göre sprinkler sistemi bulunan binalarda çıkan yangınların %95’i daha başlangıçta söndürülmektedir. Bu sistem, bir yangın meydana geldiğinde otomatik olarak devreye girer ve yangını söndürmek veya yayılmasını önlemek için alevin üzerine su püskürtür.

Binalarda kullanılan sprinkler sistemleri ıslak sprinkler sistemleri ve kuru sprinkler sistemleri olmak üzere iki gruba ayrılmaktadır. Islak sprinkler sistemi her an boru hattında akmaya hazır bir sistemdir. Bu sistemde su akışı anlık olacağından zaman kaybı olmaz. Bir yangın meydana geldiğinde, sprinklerin açılmasını ve açığa çıkan ısıyı su püskürtmek için kullanmasını sağlar. Aynı zamanda ıslak sprinkler vana klapesi açılır ve sistem sürekli olarak basınçlı su sağlar.

Yangın Sprinkler Satış

Bazı sprinkler sistemleri için ısıya duyarlı cıva kullanır. Cam tüpün içindeki cıva, ortamdan aldığı ısı ile genişler ve cam tüpün kırılmasına neden olur. Borunun kırılması ve su yolunun açılmasıyla yangının üzerine yoğun su damlaları saçılarak yangının sönmesi sağlanır. Bazı sprinkler sistemleri mekanik olarak çalışır. Gerilmiş sacın erimesi sonunda belirli bir sıcaklıkta eritilebilir, su yolu açılır ve su damlacıklarının ateşin üzerine dağılmasıyla yangın söndürülür.

Firmamız tarafından ithal edilen farklı sıcaklıklarda UL/FM Onaylı sprinkler ve yangın vanalarını müşterilerimize uygun fiyata sunmaktayız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.