tr

İzleme Anahtarlı Kelebek Vana

İzleme Anahtarlı Kelebek Vana
03.01.2022
368

Yangın tesisatlarında kullanılan izleme anahtarlı kelebek vanalar , Adetsel anlamda en kullanılan en fazla ürünlerden bir tanesidir.
Kısaca kullanım amacından bahsedecek olursa , tesisatta varolan bir arızanın hangi zonda olduğunu oradaki kelebek vana aracılığı ile bulabiliriz. Yani tesisatta ne kadar zon olursa ve ne kadar fazla izleme anahtarlı kelebek vana olursa arıza tesbitimiz çok daha hızlı olacaktır.
Ürün gamımızda bulunan hem TSE belgeli izleme anahtarlı kelebek vanalar , Hemde UL FM Belgeli izleme anahtarlı kelebek vanalara kalite esasına göre üretilmiş ve ekonomik olarak en üst düzeyde bulunan ürünlerdir.

İzleme anatarlı kelebek vanalarda yanlış çap seçimi sonrasında hem çalışma noktasında pürüzler olabilir. Hemde fiyatsal anlamda astronomik rakamlar çıkabilir. Bu sebeple yangın tesisatı çizimlerinizde çok önem göstermelisiniz.
Fiyat anlamında firmamız uzun yılların verdiği bilgi ve birikim sayesinde sizlere ekonomik rakamlar sunmaktadır.

İzleme Anahtarlı Kelebek Vana Nasıl Çalışır

En basit ve düz mantığı açık kapamaya yaramaktadır. Diğer bir çalışma şekli ise ve en önemlisi kaçak ve arıze tesbitini sağlamasıdır. Bilindiği üzere yangın tesisatları genellikle çekvalfli bir sisteme bağlı olduğu için, çekvalfdeki en ufak bir hareketi algılayarak otomasyona yön vermeye çalışmaktadır. İzlenebilir kelebek vanalar 175 psi ve 300 psi olmak üzere iki farklı üretime ve çalışma prensibine sahiptir. İz Metal firması olarak her iki ürünün satışını yapmış olsakda, sizlere 300 psi üretimi olan izleme anahtarlı kelebek vana önermekteyiz.
İzleme anaharlı kelebek vanalar standart kollu kelebek vanalara ile aynı ısıya ve özelliklere sahiptir. 

İzleme anahtarlı kelebek vana bağlantısında kablo renk ve bağlantı şekillerine çok dikkat etmek gerekmektedir. Aksi taktirde en ufak bir hata sistemin yanlış çalışmasına sebep olmaktadır. Konu ile alakalı en ufak bir tereddütünüz olması halinde bilgi sahibi brisinden destek alabilirsiniz.
Bağlantı ile alakalı bilgi ve eleman desteği almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İzleme anahtarlı kelebek vana bağlantı şeması genellikle tüm ürünlerde aynı olmaktadır. Fakat üsttede belirtiğimiz üzere aklınıza takılan en ufak bir sorunda destek almanız gerekmektedir.

  • Islak veya Kuru alarm vanasının kontrol panelini izleme devresi
  • Ortak olan bir beyaz uç bulunmakta
  • Kapalı olan bir kırmızı uç bulunmakta
  • Ve açık olan sarı bir kablo ucu bulunmakta
  • Rezistans veya sıradaki cihazı belirleyen hat bitişi
  • Vana üzerinde aktüatör kutusu yüzeyi
  • Elektrik güç kaynağı ve sesli uyarı bildirimleri gösterilmektedir.

İzleme Anahtarlı Kelebek Vana Bağlantı Modelleri

Modeline göre 3 çeşit izleme anahtarlı kelebek vana bulunmaktadır.  Bunlarda bağlantı şekillerinden ibarettir diyebiliriz.

  • Dişli İzleme Anahtarlı Kelebek Vanalar
  • Wafer Tip İzleme Anahtarlı Kelebek Vanalar
  • Yivli Tip İzleme Anahtarlı Kelebek Vanalar
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.