tr

Onaysız Sprinkler Nedir

Onaysız Sprinkler Nedir
16.01.2021
510

Onaysız Sprinkler Nedir

Çoğu kişi UL (Underwriters Laboratory) Listeleme ve FM (Factory Mutual) Onay işaretlerini tanır, ancak çok az kişi bu işaretlerin her birinin ne anlama geldiğini anlar. Factory Mutual (FM) Global, her ikisinin de güvenliğe odaklanması açısından Underwriters Laboratories’e (UL) benzer. FM Onayları, FM Global’in bağımsız test bölümüdür ve yalnızca mülk kaybı önleme ve güvenlik için en yüksek standartları karşıladıklarından emin olmak için tüm ürünleri araştırma ve test etmeye odaklanır.

Yalnızca FM Onaylı işaretini taşıyan ürünler bu yüksek standartlara uygundur ve FM sertifikasyon sürecinin devam eden gereksinimlerini karşılamıştır. Bu, aşağıdakileri içeren 5 adımlı bir süreçtir:

  1. Bir üretici talebi
  2. Teklif sorunu ve üretici yetkilendirmesi
  3. İnceleme, test etme ve ilk denetim
  4. Rapor, FM Onaylı İşaret ve Listeleme
  5. Gözetim denetimleri

Yangın pompaları alanında, FM Onayı, yangın pompasının kritik bir zamanda – birisi yangınla uğraşırken – güvenilir performans için tasarlandığı anlamına gelir. Çağrıldığında arızalanan bir yangın pompası binlerce liraya ve hatta hayata mal olabilir, bu nedenle pompaların gerektiğinde çalışması çok önemlidir.

Onaysız sprinkler (UL ve FM belgesi olmayan) sisteminizin için güvenli sayılmaz. Onaysız sprinkler maliyet açısından düşük görünsed yangın anında verebilecekleri zarar göz önüne alındığında pek avantajlı olmadıkları görülecektir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.