tr

Pendent Sprinkler Nedir

Pendent Sprinkler Nedir
21.12.2020
1.324

Pendent Sprinkler Nedir

Pendent (Sarkık) yangın sprinkleri, tavan üstü borulardan sarkar ve bir dışbükey deflektör kullanarak suyu kubbeli veya konik bir düzende dağıtır. Dekoratif plakaların arkasına saklanan gizli pendent sprinklerin aksine, geleneksel bir pendent yangın sprinkinin başı montajdan sonra görünür kalır.

Büyük üreticiler, çok seviyeli depolardan kreşlere kadar her türden binayı korumak için çeşitli K faktörlerinde, delik boyutlarında ve püskürtme modellerinde pendent yangın sprink sistemleri sunmaktadır. Pendent bir sprinkin güvenlik onayları ve listeleri, tasarımı ve üretim sürecindeki küçük farklılıklar, bir sprinki bazı ortamlar için diğerlerinden çok daha uygun hale getirebilir.

Korozyona dayanıklı kaplama

Standartlar yangın sprinklerinin koruyucu kaplamalarını kapsamaktadır. Aşınmaya dayanıklı evrensel bir kaplama bulunmamakla birlikte standartlara uygun olarak üretilen özel kaplamalar, kapalı yüzme tesisleri, buhar odaları, aşındırıcı buharların bulunduğu fabrikalar, endüstriyel alanlar ve sahil otelleri gibi yerlerdeki kilit bileşenlerin ömrünü uzatır.

Döküm

Pendent sprinklerin çoğu gözle görülür şekilde tavandan çıkıntı yaparak çerçeveyi görünür bırakır. Her bir yangın sprinklerinin merkezindeki çerçeve, sıvı metalin içi boş bir kalıp içinde soğurken şekil aldığı metal döküm adı verilen bir işlemle üretilir.

Yangın sprinkler rozetleri

Pendent sprinklerin çoğu, giriş noktasında sac delikleri kapatmak için rozet adı verilen dekoratif halkalar içerir. Ancak bunlar sadece dekoratif değiller. Pendent sprinkleri üreticinin rozet – veya hiç rozet olmadan – artan ısının sprinkler başlığını atlamasına izin vererek potansiyel olarak su tahliyesini geciktirir.

Üç tip yangın sprink rozeti vardır:

  • Tavan ile aynı hizada monte edilen sprink çerçeveleri için düz rozetler
  • Tavanın 2″ altına kadar asılan çerçeveler için ayarlanabilir rozetler
  • Tavanın biraz üstüne monte edilen çerçeveler için gömme rozetler.

Rozetler, belirli bir yangın sprinki ile kullanım için özel olarak onaylanmalı ve bu sprinklerin K faktörü veya orifis boyutu için uygun şekilde boyutlandırılmalıdır.

Pendent yangın sprink başlıkları kullanılan en yaygın tip olsa da, çekirdek özelliklerin, dekoratif faydaların ve kaplamaların dikkatli bir şekilde seçilmesi, daha uzun bir ürün ömrünün yanı sıra gözleri yormayan bir kuruluma da yol açabilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.