tr

Upright Sprinkler Nedir

Upright Sprinkler Nedir
21.12.2020
828

Upright Sprinkler Nedir

Upright yangın Sprinkleri, suyu yukarı doğru içbükey bir deflektöre püskürterek kubbe şeklinde bir püskürtme modeli oluşturur. Belirli alanları kapatmak ve kafada buz ve döküntülerin toplanmasını önlemek için deflektörü yukarı monte ederler. Upright sprinkler, engellerin kapsama alanını engellediği yerlerde ve donma sıcaklıklarıyla karşılaşan kuru boru sistemlerinde kurulur.

Upright yangın fıskiyeleri, modern ofis binaları ve şık restoranlar gibi yenilenmiş açık tavan yapılarının yanı sıra genellikle depolarda veya endüstriyel alanlarda kullanılır. Upright yangın sprinkleri neredeyse tüm yangın sprink üreticilerinin temel dayanağı olsa da, tüm upright yangın sprink sistemleri eşit şekilde oluşturulmaz.

Kurulum

Branşman hatlarına monte edilen upright sprinkler, üretici farklı bir yön belirtmedikçe, çerçeve kolları branşman borularına paralel olacak şekilde kurulmalıdır; bu, püskürtme modelinin tıkanmasını en aza indirir.

Korozyona dayanıklı kaplamalar

Standart yanıtlı upright sprinkler sistemlerinden birçoğu, düşük maliyetli,  korozyona dayanıklı mum kaplamalar ve özel olarak tasarlanmış bir mum sprinkler anahtarıyla da mevcuttur. Bu sprinkleri istemeden herhangi bir balmumunu çıkarmadan kurmak için tasarlanmıştır.

Estetik

Upright yangın sprinkleri bir kapak plakasının arkasına gömülemez veya gizlenemezken, sistem tasarımı dik modelleri daha az göze batan hale getirebilir. Bankalar, oteller ve görünümün önemli olduğu diğer ticari yerler için estetik bir şekilde tasarlanması tercih edilir.

Erken Bastırma, Hızlı Tepkili (ESFR) sprinkler

İlk olarak 1980’lerde geliştirilen erken bastırmalı, hızlı tepkili (ESFR) sprinkler, yanan yakıt ve yangın dumanlarının derinlemesine nüfuz etmesi için tasarlanmış yüksek momentumlu spreylerle depolama ortamlarında yangınların önlenmesinde önemli rol oynar. Bu tür sistemler upright sprinkler ile birleştirilerek çok daha verimli hale getirilebilirler.

Doğru upright sprinkler, en zorlu yangın koşullarını bile kontrol altında tutabilir, aşındırıcı buharlara dayanabilir, kolayca kurulabilir ve mimari ve tasarım gereksinimlerine yalnızca minimum düzeyde müdahale edebilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Nurdan FİLİZ
Nurdan FİLİZ