tr

Beyaz Boyalı Sprinkler Rozeti

Beyaz Boyalı Sprinkler Rozeti
11.06.2023
75

Beyaz Boyalı Sprinkler Rozeti

Beyaz Boyalı Sprinkler Rozeti bulunduğu alana takılırken tavanda ya da duvarda oluşan boşlukların hem estetiksel bir şekilde kapatılmasına hem de sprinkleri ayarlamak amacıyla kullanılmasına imkan sağlar.

Beyaz boyalı sprinkler rozeti hangi tip sprinklerde kullanılır kısmına bakılacak olursa pendent sprinkler ve sidewall sprinkler için kullanılması daha uygun olduğunu söylemek gerekir.

Beyaz boyalı sprinkler rozetinin kullanılması gibi daha pek çok çeşitte sprinkler rozetinin kullanılması mümkündür. Beyaz boyalı sprinkler rozetinden sonra krom kaplamalı sprinkler ve renkli sprinkler rozeti kullanımı oldukça yaygındır.

Bulunduğu alana uyumlu olması için farklı renklerde kullanılması gerekir. Şıklık ve kullanışlı olması nedeniyle hemen hemen her alanda kullanılır. Çevresi ile uyumlu olması pek çok avantaj sağlar. İki parçalı sprinkler rozeti ve tek parçalı sprinkler rozeti kullanımı da alana göre boyut olarak farklılık gösterir.

Üretim konusunda çok fazla çeşide sahip bir üründür. Yine aynı şekilde sprinkler rozetinin kullanım alanları da oldukça fazladır. Bu alanlar aşağıda maddeler halinde listelidir.

  • Konutlar binalar ve dengi iş yerleri
  • Ofisler hastaneler ve büyük alışveriş merkezleri
  • Hoteller ve oteller

Genel anlamda bakılacak olursa yangın önlemleri alınması gereken her türlü sosyal ve ticari yerlerin pendent veya sidewall sprinkleri taktıkları asma tavan veya alçı duvar arasın da kalan montaj boşluklarını estetik olarak kapatmak amacı ile uygun renkte ve ölçüde sprinkler rozeti taktırılması gerekir.

Sprinkler Rozeti Ne İşe Yarar

Sprinkler rozeti ne işe yarar sorusuna cevap olarak yangın sprinkler rozetleri, sprinkler ile bu sprinklerin çıkıntı yaptığı tavan veya duvarlar arasındaki boşlukları doldurduğu için işe estetik açıdan yarar sağlar.  

Yangın sprinkleri ortam sıcaklığına göre devreye girdiği için yangın durumlarında etkili sonuç için en ideal olanıdır. Sıcak hava boşluktan yükseldiğinde, ısıya duyarlı elemanın çevresinde ısı o kadar hızlı birikmeyebilir böylece sprinkler zamanında devreye girmeyebilir.

Rozetler delikleri doldurarak yangın sprinklerinin amaçlandığı gibi çalışmasını imkan sağlar . Yangın sprinklerinin doğru rozete ihtiyacı olduğundan bu hususa dikkat etmek ve uygun rozeti takmak gerekir.  

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.