tr

Yangın Dolabı

Yangın Dolabı
29.12.2020
723

Yangın Dolabı

Yangın dolabı, yangın hortumu raf tertibatı, yangın hortumu makarası ve yangın söndürücü gibi yangın ekipmanlarını güvenli bir şekilde depolamak için halka açık alanlarda ve binalarda yangından korunmak için tasarlanmıştır. Basit kurulum, hafiflik ve küçük kullanım alanı ile yangınla mücadele kolaylığı için herhangi bir yere monte edilen çelik bir kutudur. Yangın dolapları ayrıca içinde bulunan ekipmanların kir ve çöpten korunmasına yardımcı olur.

Çok fazla düşünülmeyen bir öğe yangın dolabıdır. Mülklerin sakinleri ve ziyaretçileri genellikle bu dolapların yanından geçerler ve onlara ikinci bir bakış atmazlar. Birçoğu için, bu göze çarpmayan dolaplar, yapının sadece standart bir bileşenidir.

Gerçek şu ki, bir yangın dolabı, bir yangına müdahale etmenin ilk yollarından biridir. Bu dolaplara sahip olmak, mülkünüzün maruz kaldığı hasar miktarı üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Bir yangın dolabı, yangın söndürücünüzü yoldan geçen meraklılardan veya hırsız olabilecek kişilerden korur. Ama en önemlisi, bir dolap, yangın söndürücünüzün yerinde kalmasını sağlamanın kesin bir yoludur.

Bir yangın dolabı, bir kabinden daha fazlasıdır. Ekipman tipik olarak bir birim olarak satın alınır ve şunları içerir:

  • Su musluğu
  • Hortum Bölümü
  • Hortumu Saklamak için Makara
  • Nozul
  • Talimatlar

Yangın Dolabının Bileşenleri

Duvara monte veya gömme sac metal dolaplar satın alabilirsiniz. Kapılar masif veya camdan yapılmıştır. Cam kapılar ile, ekipmanın görünürlüğü nedeniyle bulunması daha kolay olabilir. Ayrıca herkesin erişebilmesi için kilitli kapıları olan veya kam mandallı modelleri satın alabilirsiniz.

Kabinin bir diğer bileşeni su musluğu. Musluk, yangınla mücadele çabalarınız için su sağlamak için açtığınız bir vanadır. Bazı modeller de köpük üretmeyi mümkün kılar. İhtiyaçlarınıza en uygun modeli seçebilirsiniz.

Bir hortum bölümü de dahildir. Hortum yarı serttir ve makara üzerinde yuvarlanmayı ve çıkmayı kolaylaştırır. Genellikle 30 metrelik uzunluğa sahip olup mülkünüzü korumak için kaç tane kabine ihtiyacınız olacağını hesaplayabilirsiniz.

Yangın hortumu makaraları, hortumları etkili ve verimli bir şekilde depolamak için tasarlanmıştır. Manuel ve otomatik modelleri mevcuttur. Makaralar kırmızıdır ve kolayca görülebilir. Makara üzerinde talimatlar verilmiştir, böylece kullanımlarında deneyimsiz olanlar bile ekipmanı çalıştırabilir.

Hortum ucu, su veya köpüklü yangın söndürücünün akışını daha doğru bir şekilde yönlendirmeyi mümkün kılar. Bastırıcıyı ateşin tabanına yönlendirerek, yangını daha iyi kontrol edebileceksiniz.

Birçok nedenden dolayı maddi hasar meydana gelebilir. Bir yangın meydana geldiğinde, profesyonel itfaiyeciler en iyi seçeneğinizdir, ancak onlar gelene kadar, yangın dolapları yangını söndürmede ve hasarları azaltmada hayati bir rol oynayabilir. Kimse yangın olasılığını düşünmekten hoşlanmasa da, yangın dolapları kurmak mülkünüzü korumak için yapacağınız en akıllıca şeylerden biri olabilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.