tr

UPRİGHT SPRİNKLER

UPRİGHT SPRİNKLER
02.12.2022
118

UPRİGHT SPRİNKLER

Upright sprinkler sarkık yangın sprinkleri olarak kabul edilmektedir. Genellikle yangın fıskiyelerinde, oldukça şık cafe ve restorantlarda, yenilenen açık tavan bölümlerinde, endüstriyel alanlarda ve depolarda oldukça fazla tercih edilmesi ile ön plana çıkmaktadır.  Upright sprinkler özellikle ifade edilmesi gerekir ki suyu yukarıya doğru püskürtme görevini üstlenmektedir. Bu sebepten dolayı herhangi bir olası durumda suyu kubbe şeklinde yukarıya doğru püskürtmekte oldukça önemli bir rol oynamaktadır.

Upright Sprinkler Nasıl kurulmaktadır?

Herhangi bir olası yangın durumunda suyu kubbe yaparak püskürtme tipi sistem ile dağıtmakta görev yapan upright sprinklerin kurulum aşamalarından bahsetmek isteriz. Upright sprinkler branşman hatlarına monte edilmektedir. Aynı zamanda altı çizilmesi gerekir ki upright sprinklerin kurulumunda branşman borularına paralel olması esas alınmaktadır. Upright sprinklerin kurulum aşamasında branşman borularına paralel olacak şekilde kurulumun sağlanması püskürtme durumlarında tıkanma sorunu ile karşı karşıya kalmayı en aza indirmekte önemli bir rol oynamaktadır.

Upright sprinkler aynı zamanda korozyona karşı dayanıklı olması ile ön plana çıkmaktadır. Upright sprinklerin yapısında özel mum kaplamalar ve özel olarak tasarlanmış olan mum sprinkler anahtarları ile birlikte yer almaktadır. Estestik görünüm açısında ele aldığımız zaman upright yangın sprinkleri her zaman daha fazla tercih edilmektedir.

Upright Sprinklerin Kullanım Alanları

Hem korozyona karşı dayanıklı olması hem de yer almış olduğu ortamda estetik bir görünüm kazandırmış olması ile birlikte oldukça fazla tercih edilmekte olan Upright sprinklerin kullanım alanları geniştir. Upright yangın fıskiyeleri oldukça şık restoranlar, kafeler ve modern ofis binalarında tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra yenilenmiş açık tavan yapılarında endüstriyel alanlarda ya da depolarda da yine aynı şekilde upright sprinkler oldukça fazla tercih edilmesi ile ön plana çıkar.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.