tr

Sprinkler Rozeti Neden Kullanılır?

Sprinkler Rozeti Neden Kullanılır?
18.12.2021
398

Sprinkler sistemi yangının erken müdahalesi ve önlenmesi konusunda en önemli sistemlerdendir. Bu sistemlerin döşenmesi ile yangınların neden olacağı hasarlar büyük ölçü de azaltılmış olur. Özellikle işletmelerde kullanılıp iş güvenliğinin sağlanmasında ve iş sürekliliğinin devamı için yardımcıdır.

Bu bahsettiğimiz sprinkler sistemi, yangın anında gelen ısı ile çalışmaya başlar ve ısı kaynağına en yakın sprinkler başlaığının açılıp su serpmesi şeklinde çalışır.
Sprinkler başlıkları, her bölge de ayrı ayrı tepki verecek şeklilde dizayn edilmiştir.

Sprinkler sistemi konusunda ön bir bilgilendirme yaptıktan sonra, gelelim asıl konumuza; ‘Sprinkler Rozeti Neden Kullanılır’ kısmına.

Sprinkler sistemi hayati önem taşıdığı için öncelikle iş yerleri, otoparklar ve AVM’ler de tercih edildiği için bu konu da estetikte önemlidir. Sprinkler rozeti de bu ihtiyacın oluşması ile devreye girer ve aranan o estetik görünümü kullanım alanına kazandırır.

Sprinkler rozeti hem alçıpan ve duvar arasında bulunan boşluğu estetik olarak kapatır hemde bu boşluktan ısı veya duman kaçağı oluşmasını engelleyip etkin bir şekilde verim alınmasını sağlar.

Sprinkler rozeti kullanılmadığında bu açıkta kalan boşluktan ısı ve duman kaçağının olması, sprinkler başlığında bulanan tüp veya eriyen tetiklenme elemanın geç ısınmasına ve sprinkler başlığının müdahale etmesi gereken alana olması gerekenden çok daha uzun sürede devreye girip müdahale edilmesine sebep olacağından yangının olası hasarının daha fazla olmasını sağlayacaktır.

Önerimiz, yangın gibi hayati önem taşıyan bir afette tüm bu detaylara dikkat edip atlamadan tam tedbir alınması.

Pendent sprinkler, Upright sprinkler, Sidewall sprinkler ve sprinkler rozeti konusunda ki tüm ihtiyaç ve siparişleriniz için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.