tr

Onaylı Sprinkler Nedir

Onaylı Sprinkler Nedir
15.01.2021
617

Onaylı Sprinkler Nedir

Onaylı sprinkler nedir sorusuna cevap aradığımızda aslında UL ve FM belgelerinin ne olduğunu bilmemiz gerekmektedir. UL veya FM logolarının büyük uluslararası yangınla mücadele fuarlarında görülmesi alışılmadık bir durum değildir. UL / FM sertifikası sahipleri şüphesiz mükemmel üreticiler olarak kabul edilmektedir. UL ve FM ne anlama geliyor? Anlamlarını daha derinden inceleyelim ve yanıtları bulalım.

FM sertifikası nedir?

FM Global, dünyanın en büyük karşılıklı sigorta şirketi ve aynı zamanda en yüksek standartta kalite kontrol prosedürlerine sahip Amerikan ürün test enstitülerinden biri olarak kabul edilen uluslararası bir mülk sigortası ve kayıp önleme mühendisliği şirketidir.

UL ve FM onayı arasındaki fark nedir

FM Global bünyesinde bir test laboratuvarı olan FM Onayları, dünya çapında tanınan sertifikasyon hizmetleri sağlar ve FM ONAYLI markaları, sıkı kalite standartlarına yüksek saygı duyulur. Genel olarak dünya çapında, sigorta şirketleri tarafından yalnızca FM onaylı yangınla mücadele ürünleri mülk ve yangın sigortası sunulmaktadır.

FM Global 1835 yılında kurulmuştur ve o zamandan beri yaklaşık 180 yıldır müşterileriyle birlikte büyümektedir.

UL sertifikası nedir?

UL, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en yetkili test kurumu ve dünyanın en büyük kamu güvenliği test laboratuvarlarından biri olan Underwriter Laboratories Inc.’in kısaltmasıdır.

UL, profesyonel kamu güvenliği testleri sağlayan bağımsız, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Malzemenin, cihazların, ürünlerin, ekipmanların ve binaların insan hayatına ve mülküne ne ölçüde zarar verdiğini belirlemek için bilimsel test yaklaşımı uygular, böylece duyarlı standartlar, kayba neden olacak verilere karşı önlem olarak doğrulanabilir, formüle edilebilir ve yayınlanabilir.

Özetle, UL’nin başlıca görevi, küresel emtia pazarında ürün güvenliğini sağlamak ve böylece insan sağlığına ve mülk güvenliğine katkıda bulunmak amacıyla ürün güvenlik sertifikalarını gerçekleştirmek ve güvenlik onaylarını yayınlamaktır. UL, ürün güvenliği sertifikalarıyla uluslararası ticaret ve teknoloji engellerinin kaldırılması açısından, uluslararası ticaret ve geliştirmenin desteklenmesinde aktif bir rol oynar.

UL 1894 yılında kurulmuş ve yangın sigortası departmanının sağladığı fonlarla başlamıştır.

 

 

 

UL ve FM arasındaki fark nedir?

Tipik olarak, UL ve FM’in her ikisi de test konusunda uluslararası bir üne sahiptir; ancak geçmişleri onları bu kadar farklı kılan şeydir. FM sigortalar sağlarken, UL esas olarak ürün testine odaklanır. FM, yangınla mücadele alanında mükemmeldir; UL, yangınla mücadele ekipmanına ek olarak tüketici elektroniğine ayak bastı. Bu nedenle hangisinin daha iyi olduğu önemli değildir. Önemli olan hedef pazarın talebidir.

Yukarda da anlatıldığı gibi onaylı (UL/FM belgeli) sprinkler sisteminizin güvenliğinin uluslararası kurumlarca test edilip onaylandığı anlamına gelmektedir.

Sertifika neden önemlidir?

Yangınla mücadele endüstrisinin ölüm kalım durumlarıyla ilgili her şeyi vardır; bu nedenle, üreticilerin potansiyel müşterilerin / alıcıların güvenini kazanmak için belirli bir dereceye kadar kendi ürünlerinin sorumluluğunu almaları gerekir. Satın almadan önce ürün sertifikalarını dikkate almak, daha düşük kaliteli ürünleri tercih etme riskinizi büyük ölçüde azaltabilir. Benzer şekilde, üreticiler, yaptıkları ve sattıkları düşük kaliteli ürünlerden kaynaklanan itibar hasarına ve müşteri kaybına uğramayacaklar ki bu gerçekten de kazanılmayan bir durumdur.

Yukarıda belirtilen ürün satın alma ipuçlarını izleyerek, sertifikalı ürünler satın almanızı öneririz. Sprinkler yangın anında hayatınızı kurtarma görevi üstlendiği için onaylı sprinkler almanız gerekmektedir. Bu yazımızda onaylı sprinkler nedir sorusuna aslında onay (UL / FM) belgelerinin ne olduğunu anlatarak cevap aramaya çalıştık. Sizde onaylı sprinkler alarak can güvenliğinizi tehlikeye atmadan gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.