tr

Ucuz Kuru Alarm Vanası

Ucuz Kuru Alarm Vanası
05.02.2021
611

Ucuz Kuru Alarm Vanası

Kuru alarm vanaları, 40 ° F (4 ° C) altındaki sıcaklıklara maruz kalan alanları korumak için tasarlanmıştır. Kuru sprinkler sistemlerinde, vananın dilinin altında tutulan basınç altındaki su ile sistem borularında sıkıştırılmış nitrojen veya hava bulunur. Bir yangın meydana geldiğinde ve sprinkler devreye girdiğinde, nitrojen veya hava basıncı sistem borularından tahliye edilerek vananın açılmasına ve suyun sistem borusuna ve açık sprinklere akmasına neden olur.

Kuru alarm vanaları, çeşitli boyutlarda, giriş ve çıkış bağlantılarında ve basınç değerlerinde hem düşük hem de standart basınçlı olarak bulunmaktadır.  Kuru alarm vanası, ana sistem kontrol vanasının üzerinde bulunur ve vananın altındaki suyun donmasını önlemek için ısıtılmış bir alana veya muhafazaya kurulmalıdır. Kuru alarm vanasının amacı, suyun borulara girmesini ve potansiyel olarak donmasını önlemektir. Kuru alarm vanası, kısmen kapalı olan tek yönlü bir klapeye sahiptir. Su, valf yuvasını kapatmak için besleme suyu olarak adlandırılır ve valfi alarm hattına bağlayan bir ara bölmeye sahiptir.

Basınç anahtarları

Alarm hattına bağlı iki tip basınç anahtarı vardır, bir alarm basınç anahtarı ve bir denetleyici hava basınç anahtarı. Her iki anahtar da kuru alarm vanasının sistem tarafındaki hava basıncını izler.

  • Alarm basınç anahtarları, bir sistem içindeki basınç değişikliklerini ölçer ve paneledeki uyarı cihazına uyarılar gönderir.
  • Denetleyici basınç anahtarları, kuru boru vanasının sistem tarafındaki hava basıncını izler. Aşağıdaki iki işlevi yerine getirirler:

– İlk denetim anahtarı, düşük hava basıncını izler ve bir hava kompresörü arızasından kaynaklanan düşük hava basıncı veya sistemdeki diğer sızıntılar nedeniyle kuru boru vanasının yanlışlıkla çalışmasını önler.

– İkinci denetim anahtarı, kuru boru vanasındaki klape ve lastik contalara zarar gelmesini önlemek için yüksek hava basıncını izler. Yüksek basınç boruya zarar verebilir. Hava basıncı çok yüksekse, valf sistem havasının bir kısmını boşaltıncaya kadar çalışmayacaktır.

Yukarda işlevi verilen ve yangın söndürme sistemi için öneminden bahsedilen kuru alarm vanalarını sizlerde gerekli durumlarda almanız gerekmektedir. Yangın söndürme sisteminizi kurarken veya bakımını yaptırırken elbetteki maliyetinizin düşük olmasını istersiniz. Ucuz kuru alarm vanası güven veren tecrübeli satıcılardan almanız gerekmektedir. Ucuz kuru alarm vanası sisteminize eklemek istiyorsanız bizimle iletişime geçip fiyat alabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.