tr

Kuru Alarm Vanası Çeşitleri

Kuru Alarm Vanası Çeşitleri
21.01.2021
404

Kuru Alarm Vanası Çeşitleri

Kuru alarm vana istasyonları, binaların donma sıcaklıklarına maruz kalabileceği otomatik yangın sprinkler koruma sistemlerinde kullanılır. Yetkili makamların gerektirdiği standartları karşılamak için çeşitli aksesuarları mevcuttur.

Yangından kaynaklanan ısı, fıskiyelerin tüplerinin patlamasına neden olur. Boru sistemi içinde tutulan tüm hava tahliye edilir. Hava basıncı klape açma basıncının altında olduğunda, klape yükselir ve alarm cihazı da dahil olmak üzere sisteme su girmesine izin verir. Su motoru gongu çalışır. Bir hızlandırıcı, daha düşük bir basınç durumunda daha hızlı bir klape açılmasını sağlayacaktır.

Kuru alarm vanalarında; Alarm gongu, su geçişi ile tetiklenen alarm zilidir. Genellikle bina dışına konulur. Presostat, önceden ayarlanmış basınç değeri veya belirlenen basınç değerinde elektriksel olarak kontak sağlayıp su akış alarmı sağlar. Basınç göstergeleri, alarmın giriş ve çıkışlarında basınç değerini gösterir. Hava basınç ayar düzeneği, hava beslemesinin basıncını düzenleyerek sistem için gerekli basınca getirir. Hızlandırıcı, hava hattındaki hızlı basınç farklarını izleyerek tesisattaki basınçlı havayı hızlı bir şekilde boşaltarak kurum alarm vanasının hızlı açılmasını sağlar. Hava presostası, basınç durumunu izlemek için kullanılır.

Kuru alarm vanası çeşitleri çaplarına göre:

DN65 Flanşlı, DN80 Flanşlı, DN100 Flanşlı, DN125 Flanşlı, DN150 Flanşlı, DN200 Flanşlı, DN65 Yivli, DN80 Yivli, DN100 Yivli, DN125 Yivli, DN150 Yivli, DN200 Yivli Kuru Alarm Vanası olarak sıralayabiliriz.

Kuru alarm vanası çeşitlerini markalarına göre ise:

Duyar, Ayvaz, Faf, Armaş , Valfon, Tyco, Fesco, Prodector, Weflo, Reliable, Mech, Victualic, Viking ve HD Kuru Alarm Vanası şeklinde sıralayabiliriz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Nurdan FİLİZ
Nurdan FİLİZ