tr

İzleme Anahtarlı Kelebek Vana

İzleme Anahtarlı Kelebek Vana
18.07.2023
109

İzleme Anahtarlı Kelebek Vana

Piyasada izleme anahtarlarına sahip çeşitli kelebek vana türleri mevcuttur. İzleme anahtarlı kelebek vana arızalı bir tesisat alanını tespit etmek ve ardından tüm sistemi kontrol etmek için tasarlanmıştır. TSE ve ISO standartlarında üretilmekte olup, uzun süreli, bakım gerektirmeyen performans sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Su, yiyecek ve içecek sistemleri dahil olmak üzere çeşitli uygulamalar için kullanılırlar. Petrol ve gaz sondajlarında da yaygın olarak kullanılırlar. Dökme demir, dökme çelik ve paslanmaz çelik gibi çeşitli malzemelerden üretilebilirler. Harici göstergelerle birlikte sunulurlar ve iç veya dış mekan uygulamalarında kullanılabilirler. İzleme anahtarlı bir kelebek vananın bileşenleri, tesisatçının ihtiyaçlarına bağlı olarak vanadan vanaya değişiklik gösterebilir.

Çeşitli kontrol elemanlarının konumunu belirtmek ve konum algılama çubuğunu korumak için bir izleme anahtarı düzeneği tasarlanmıştır. Boru biçimli bir nipel elemanı, bir montaj plakası, bir anahtar düzeneği ve bir açma/kapama göstergesi içerir. Bu bileşenlerin tümü, valf mahfazasına takılır ve bir kilit somunu bunları yerlerine kilitler. Böylece ana elektrik şalterini ve diğer kontrol elemanlarını izlemek mümkündür.

İzleme Anahtarı

İzleme anahtarı tertibatı, özellikle su beslemesini kontrol eden vanalarda kullanışlıdır. Nipel elemanı mahfazadaki bir erişim deliğine yerleştirilir ve tertibatı oluşturmak için montaj plakası nipel ucuna doğru bastırılır. Anahtar tertibatı, kurcalamaya dayanıklı bir vida seti ile yerine sabitlenir. Nipel elemanını döndürmeden bileşenleri yerlerine sabitlemek de mümkündür.

İzleme anahtarı düzeneği, bir kontrol elemanının konumunun bir göstergesini sağlamak için tasarlanmış basit bir cihazdır. Bir kilitleme somunu, boru şeklinde bir nipel ve bir montaj plakası içerir. Montaj plakası altıgen veya düzlemsel bir şekle sahip olabilir. Daha sonra istenen açısal pozisyonda boru biçimli nipel elemanına sabitlenir. Ayrıca iki kablo açıklığına sahip olabilir. İki açıklık, konum algılama çubuğunu barındıran merkezi bir açıklığın her iki yanında yer alır.

İzleme anahtarı tertibatı, özellikle su beslemesini kontrol etmek için bir kelebek vana kullanıldığında kullanışlıdır. Nipel, valf yuvasına vidalanan dişli bir uca sahiptir. Nipel ayrıca açısal olarak ayarlanabilen bir montaj soketine sahip olabilir. Nipel ayrıca kurcalamaya dayanıklı bir somun seti ile yerine kilitlenebilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.