tr

Sidewall Sprinkler

Sidewall Sprinkler
22.11.2022
110

Sidewall Sprinkler

Sidewall sprinkler aynı zamanda duyar sprinkler olarak da adlandırılıp kabul edilmektedir. Sidewall sprinklerin kullanımı hem çok kolay hem de son derece güvenilir olarak karşınıza çıkar.  Sidewall sprinkler yerleştirilmeden önce korunmaya ihtiyaç halde yer almakta olan boru ağrı tercih edilir.  Bu sebepten dolayı özellikle ifade etmemiz gerekir ki sidewall sprinkler boru ağzı üzerine yerleştirilmektedir.  Sidewall sprinkler özel olarak tasarlanmaktadır. Yangın söndürme sistemlerinde olmazsa olmaz bir parçadır. Olası bir yangın durumunda oldukça profesyonel bir şekilde yangını kontrol altına alır. Sidewall sprinkler tepki süresine göre standart tepkili ve hızlı tepkili olmak üzere 2 şekilde yer alır. Atış şekli ise yatay ve dikey olarak  karşınıza çıkmaktadır. Bunun yanı sıra sidewall sprinklerin en çok tercih edilmekte olan markaları aşağıda maddeler halinde yer almaktadır:

  • Duyar Sidewall sprinkler
  • Rapidrop Sidewall Sprinkler
  • Victualic Sidewall Sprinkler
  • Protector Sidewall Sprinkler
  • Tyco Sidewall Sprinkler
  • Viking Sidewall Sprinkler

Olarak karşınıza çıkmaktadır.

Sidewall Sprinkler Özellikleri

Sidewall sprinkler özellikleri  genellikle duvar tipi sprink olarak da kabul edilmektedir. Genellikle sidewall sprinkler alçıpan iyi ayrılmakta olan bölgelerde tercih edilmektedir. Burada yer almakta olan sprinkler rozetler ile birlikte kullanılmaktadır. Sidewall sprinkler tuğla ya da beton şeklindeki duvarlara monte edilirken biraz sizi yorabilir. Özelikle ifade edilmesi gerekir ki sidewall sprinklerin  tuğla ve beton şeklindeki duvarlara monte edilmesi işlemi biraz zor işlemlerden oluşmaktadır.

Olası bir yangın durumunda yangın sistemindeki sprinkler cam tüpü patlaması ile birlikte basınçlı su ile dağıtıcıya çarpıp yangın üzerine püskürtür. Yangın anında aniden meydana gelmekte olan sıcaklık artışında sprinkler patlar. Bu sebepten dolayı su akışı sidewall sprinklerde sıcaklık artışı meydana geldikten sonra su akışı sağlanmış olunur Bunun yanı sıra sidewall sprinkler olası bir yangın durumuna karşı profesyonel bir şekilde bulunduğu alandaki yangını kontrol altına alır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.