tr

Duyar Sprinkler

Duyar Sprinkler
01.01.2021
789

Duyar Sprinkler

Sprink sistemleri yangın durumunda hayat kurtarır. Diğer aktif ve pasif yangından korunma önlemlerinin yanı sıra, iyi kurulmuş bir yangın sprinkler sistemi, duman ve alevleri bastırmaya yardımcı olabilir ve yangının yayılmasını azaltabilir, hasarları azaltabilir ve yangın ekipleri geldiğinde herkesin binadan güvenli bir şekilde çıkması için zaman oluşturabilir.

Duyar sprinkler de bu çalışma mantığıyla üretilmiş olup kullanımı kolay ve son derece güvenlidir. Duyar sprinkler özel olarak tasarlanmış olan boru ağının üzerine korunması gereken alanı kapsayacak şekilde yerleştirilir. Sprinkler de sızdırmazlık özelliğini sağlayan cam tüplerdir. Bu cam tüpler yangın anında oluşan sıcaklık nedeniyle genişler ve patlar. Yangın üzerinde bulunan sprinkler artan sıcaklık sebebiyle cam tüpleri patlar ve basınçlı su deflektöre çarparak yangın üzerine püskürtülür. Duyar sprinkler sadece yangın esnasında sıcaklık artışı olan kısımlarda patlar ve su akışı sağlayarak yangının yayılmasını önler.

Duyar sprinkler de de pendent, upright ve sidewall sprink çeşitleri bulunmaktadır. Sizde mülkünüze göre uygun duyar sprink çeşitlerini tercih edebilir olası bir yangından zararınızı minimuma düşürebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.