tr

Sidewall Sprinkler

Sidewall Sprinkler
01.01.2021
814

Sidewall Sprinkler

Sidewall yangın sprinkleri farklı altyapılara farklı şekilde kurulur. Konut tipi yangın sprink teknolojisi, apartman komplekslerinin mimarisine uyacak şekilde yatay Sidewall sprinkleri olarak kademeli olarak gelişmiştir. Bu sprink sistemleri çoğunlukla sınırlı tavan erişimi olan veya yüksek donma riski olan alanlarda talep edilmektedir. Sidewall yangın sprinkleri, aşağıdakileri içeren çeşitli nedenlerle evlerde giderek daha fazla kullanılmaktadır:

  • Yangını söndürmedeki etkinliklerini artıran daha fazla alanı kaplayabilirler.
  • Yapı estetiğinde kolaylıkla uyumlanabilirler.
  • Oda boyunca boru döşemesinin mümkün olmadığı birçok durumda ekonomiktirler.

Üreticiler evler için Sidewall yangın sprinkleri kullanıyor. Artan kullanım, teknoloji ile çeşitli bileşenlerde Sidewall yangın sprinkleri geliştirmiştir. Rekabet avantajı elde etmek için üreticiler, ev tipi yangın söndürme sistemleri için sürekli olarak yeni model türleri sunmaktadır. Pazar, küçük boyutlu sprinkler, ısıya duyarlı sprinkler ve cam ampul sprinkleri dahil olmak üzere çeşitli Sidewall yangın sprinkleri ile doludur. Bu çeşitlilik, onları daha kazançlı kılmak için farklı yüzeyler ve sıcaklık derecelendirmeleriyle doldurulur. Üreticiler, ürünleriyle çeşitli tasarım gereksinimlerini karşılamak için sürekli çaba göstermektedir.

Daha önemli bir pazar parçasını yakalamak için, özelleştirme bir pazar ayrışma noktası olarak ortaya çıktı. Üreticiler, konut komplekslerinin iç mekanlarına ve estetiğine uygun özel yapım ürünler sunuyor. Tasarım, Sidewall yangın sprinklerini çok popüler yapan bir başka faktördür. Çok küçük yapılırlar ve kullanılmadıklarında görünmez şekilde tasarlanırlar. Korozyona dayanıklı birçok sprinkler piyasada yer bulmaktadır.

Konut komplekslerinde ihtiyaç duyulan azaltılmış akış hızları, bu yangın sprinklerin lehine hareket eder. Bu düşük akış hızı, daha küçük bir boru boyutunu ve daha az su temini gereksinimini kolaylaştırır. Bu faktörler, Sidewall yangın sprinklerini konutlar için mükemmel bir seçim haline getirir.

Satın alırken benzer tasarımlara sahip oldukları için yatay ve dikey sprinkler arasında kafanız karışabilir. Farklılaşmak için deflektörlere dikkat etmelisiniz. Bu deflektörler, su spreylerine şekil veren küçük plakalardır. Sidewall yangın sprinklerinin deflektörü, bir yarım daire ve birincisine dik uzanan düz bir plakanın birleşimidir. Suyun tavana püskürtülmemesi için bu şekil olması gerekmektedir.

Sidewall yangın sprinkleri satın alındıktan sonra tesisat devreye giriyor. Optimum çalışma için, Sidewall sprinklerinin kurulumuna yönelik bazı standartlar vardır. Örneğin, deflektörler ve duvar tavanları arasında 4 inç boşluk önerilir. Kurulumdan önce bu bilgileri toplamak, Sidewall yangın sprinklerinden maksimum fayda sağlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, bu Sidewall yangın sprink sistemleri, daha iyi bir karar vermenize yardımcı olabilecek farklı onaylarla birlikte gelir.

 

Sprink sistemi kurmak istediğinizde bu alanda uzmanlaşmış ekibimize danıştığınızda sizin için en iyi yangın sprinklerini seçmenize yardımcı olabilir ve satın alma konusunda rehberlik edebilirler.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.