tr

Pendent Sprinkler Çeşitleri

Pendent Sprinkler Çeşitleri
06.04.2023
88

Pendent Sprinkler Çeşitleri

Bugün piyasada Pendent sprinkler çeşitleri mevcuttur. Nispeten küçük bir metrekarelik alandan daha geniş bir alana kadar değişen çok çeşitli tehlike koşulları için tasarlanmıştır. Bu yangın sprinkleri, çeşitli tasarımlara ve püskürtme modellerine sahiptir. Ek olarak, güvenlik için UL sertifikalıdırlar. Bu faktörlerin yanı sıra, farklı üretim süreçlerine de sahiptirler. Üreticiye bağlı olarak, bu yangın sprinkler sistemleri kuru borulu sistemlerde, ıslak borulu sistemlerde ve alternatif ıslak ve kuru sistemlerde kullanılabilir.

Gizli Pendent Sprinkler

Konut ve endüstriyel uygulamalarda kullanılan yaygın Pendent sprinklerlerden biri gizli Pendent sprinkler çeşitleridir. Bu sprinkler esas olarak tavana gömülür ve dekoratif bir kapakla kapatılır. Bu kapak, odadaki sıcaklık sprinklerin aktivasyon sıcaklığının yirmi derece altına düştüğünde düşecek şekilde tasarlanmıştır. Bu, suyun serbest bırakıldığında tıkanmasını önleyecektir.

Buna karşılık, gömme Pendent sprinkler, başlığın geri çekilmiş olması ve kısmen tavana gömülmüş olması dışında gizli tipe benzer. Bu kurulum yöntemi değiştirmeyi basitleştirir. Bu, daha küçük odalar için idealdir. Yüksek toz içerikli ortamlar için önerilmez. Düz tavanlar için en iyisidir. Ayrıca tavan yüksekliği çok düşük olan alanlar için uygun değildir. Saptırıcı plaka üzerinde buz oluşursa su akışını engelleyebilir.

Diğer bir asılı sprinkler ise sarkıt sprinklerdir. Bu tip sprinkler, standart sprey ya da gizli sprinkler montajı için tavana uygun olmayan yerlerde kullanılır. Kağıt yapım makineleri ve kurutma tünelleri gibi belirli yerlerde de kullanılabilir. Bunlar genellikle depoların ve mekanik odaların tavanlarına kurulur. Tavanda belli olmayan borular olan diğer mekanlarda da kullanılabilirler. Yarım daire püskürtme modeli oluştururlar.

Sprinkleri Kurarken

Pendent sprinkleri kurarken, kapsama alanını en üst düzeye çıkarmak için doğru yönde kurulmalıdır. Bu, suyun ıslak tavana değil sprinkler başlığından uzağa yönlendirilmesini sağlamaya yardımcı olacaktır. Bu sprinklerin ana avantajı, tehlikeler arttığında daha fazla su dağıtacak olmalarıdır. Dezavantajı, tehlikelerin minimum olduğu yerlerde daha az etkili olmalarıdır. Bu sprinkler sistemleri, saptırıcı üzerinde buz oluşmasına da neden olabileceğinden endüstriyel ayarlar için önerilmez.

Pendent yangın sprinkler sistemleri 5,6 K faktörüne sahiptir. Bu, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yangından korunma standardıdır. Ayrıca FM Global tarafından sertifikalandırılmıştır ve UL olarak listelenebilirler.

Pendent spinkler çeşitleri ve fiyat bilgisi için İz Metal Kalıp firmamız ile irtibata geçip fiyat tekliflerimizi değerlendirebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.