tr

İzleme Anahtarlı Kelebek Vana Neden Kullanılır?

İzleme Anahtarlı Kelebek Vana Neden Kullanılır?
08.03.2023
6

İzleme Anahtarlı Kelebek Vana Neden Kullanılır?

İzleme anahtarlı kelebek vana kullanmak, sisteminizi kontrol etmek ve izlemek için önemlidir. Valfin konum göstergesi diskin durumu hakkında fikir verir ve bu da sorunları kontrolden çıkmadan önce tespit etmenize yardımcı olur. Bu, yangından korunma sistemleri için önemlidir, çünkü bir yangın durumunda tüm bina savunmasız kalabilir.

Kelebek Vananın Diski

Bir kelebek vananın diski, bir pnömatik silindir, hidrolik piston ve bir el çarkı dahil olmak üzere çeşitli şekillerde çalıştırılır. Diskin iki temel işlevi vardır: yuvayı yerinde tutan bir contadır ve taşınan medyaya uyum sağlamak için deforme olur. Bu, taşınan sıvının sürtünme direncinin üstesinden gelebilen ince bir metalik disk ile elde edilir.

Kullanılan Malzemeler

Diski üretmek için sfero döküm, paslanmaz çelik, alüminyum/bronz ve PTFE dahil olmak üzere çeşitli malzemeler kullanılır. Disk için kullanılan malzemenin valf performansı üzerinde etkisi olacaktır. Uygulamanız için en iyi seçim, ortamın türüne ve sıvının sıcaklığına bağlı olacaktır. Malzeme ayrıca ortamın akış hızı üzerinde bir etkiye sahip olacaktır. Malzemeye bağlı olarak, bir kelebek vana çok çeşitli uygulamaları gerçekleştirebilir.

El çarkı, bir kelebek vanayı çalıştırmanın en kolay yoludur. Valf, yalnızca el çarkını açık konuma getirerek kapatılabilir. Bununla birlikte, bir kelebek vanayı çalıştırmanın en güvenilir ve verimli yolu elektrikli aktüatör kullanmaktır. Bu, yarı otomatik veya otomatik bir seçenek olabilir. Aktüatörler, valfi açmak veya kapatmak için gereken tork miktarını azaltmak için kullanılır. Güvenilirdirler ve bakımları düşüktür. Ayrıca valfe eklenmesi en ucuz olanlardır.

İzleme anahtarına sahip bir kelebek vana, birçok uygulama için kullanışlıdır. Bu vanalar, enerji üretim tesisleri, rafineriler ve büyük fabrikalar gibi çok çeşitli endüstrilerde bulunabilir. Genellikle kaliteli bir ürün sağlamaya yardımcı olan TSE standartlarında üretilirler. Tüm sisteminizi kontrol etmek için kullanabileceğiniz kullanışlı bir araç olabilirler. Bir izleme kelebek vanasının en önemli özelliği, tesisat sistemindeki sorunları tespit edebilmesidir.

Bir izleme anahtarı, bir kelebek vananın bir diğer önemli bileşenidir. Bu özellik, valfin durumunu belirtmek için düzlemsel bir yayda hareket edecek şekilde döndürülen özel bir çubuk kullanır. Kombinasyon yayı önyargısı, algılama çubuğunun valf mekanizması ile güvenli temasını sağlar.

Bir izleme anahtarı, bir sıhhi tesisat sisteminin onarım gerektiren alanlarını belirlemek gibi bir dizi avantaja sahiptir. Ayrıca sesli uyarı da veriyorlar. Bu özelliklerin düzgün çalışmasını sağlamak için periyodik olarak bakımlarının yapılması gerekir. Bu, tesis yöneticilerine hangi alanların hatalı olduğu konusunda bilgi verecektir. İzleme anahtarı, vanayı sökmeden çıkarılıp temizlenebilmelidir.

İzleme anahtarlı bir kelebek vana arıyorsanız, kaliteli bir vana aradığınızdan emin olun. Uygulamanız için doğru valfi seçtiğinizden emin olmak için basınç derecesini, tasarımı ve malzemeyi kontrol edin.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Nurdan FİLİZ
Nurdan FİLİZ