tr

Sidewall Sprinkler Kullanım Alanları

Sidewall Sprinkler Kullanım Alanları
01.05.2023
68

Sidewall Sprinkler Kullanım Alanları

Sidewall Sprinkler Kullanım Alanları genellikle bir odanın Sidewall’ları boyunca kurulacak şekilde tasarlanır. Bu Sprinkler tavana yakın kurulur ve tavan yüksekliği sınırlı olan binalar için iyi bir çözüm olabilir. Ancak, bu tip Sprinklerin geleneksel sprey Sprinklerin yerini alması amaçlanmadığını unutmamak önemlidir. Bunun yerine estetik ve bina inşaatı amaçlı kullanılırlar.

Sidewall Sprinklerinin montajı NFPA 13 gerekliliklerine uygun olarak yapılmalıdır. Bu yönergeler aşağıdaki bölümlerde belirtilmiştir. Sidewall Sprinkleri kurmayı düşünüyorsanız, her bir Sprink türü için uygun aralığı belirlemeniz gerekecektir. Korunan varlıkların değerini de dikkate almak önemlidir. Kapsama alanının yeterli olduğundan emin olmak için ek sprinkler takmak isteyebilirsiniz.

Sidewall Sprinkler Sistemleri

Sidewall sprinkler sistemleri arasındaki izin verilen maksimum mesafe, tavanın eğimi boyunca ölçülür. Sprinkler arasındaki mesafe izin verilen maksimum değerden azsa, mesafe yarı yarıya azaltılmalıdır. Sprinkler arasındaki mesafe maksimumu aşarsa, mesafe üçte iki oranında artırılmalıdır. Alternatif olarak Sprinkler arasındaki mesafe aynı ise maksimum koruma alanı azaltılabilir.

Bir odanın duvarlarına Sidewall sprinkleri monte etmenin yanı sıra, tavana veya bir alt yüzeye de monte edilebilirler. Bu Sprinkler, suyu belirli bir yönden uzağa yönlendirmek ve darbe veya vandalizm riskini en aza indirmek için tasarlanmıştır. Örneğin otellerde ve ofislerde kullanılırlar. Ayrıca kağıt yapım makineleri için kurutma tünellerinde yaygın olarak kullanılırlar.

Sprinkler Sistemleri

Sprinkler sistemleri arasındaki mesafe talimatlara uygun olmalıdır. Bu, sprinkler ağlarını, kolonları ve demirbaşları gibi engellerden belirli bir mesafeye yerleştirmeyi içerir. Sprinkleri aydınlatma armatürleri gibi dikey engellerden uzağa yerleştirmek de önemlidir. Sprinkler ile bir engel arasındaki mesafe, engelin maksimum genişliğinin en az üç katı olmalıdır.

En iyi sonucu elde etmek için tasarım ekibinizle yakın çalışmanız önemlidir. Tasarım sürecinde, bina sahibinin sistemin bakım ihtiyaçlarının farkında olduğundan emin olmak önemlidir. Bu, varlıklarınızı en iyi şekilde korumak için birlikte çalışmanıza olanak tanır. Binanın gelecekteki yerleşimi ve içinde oturanlar da karar vermenizde rol oynayacaktır. En iyi yeri belirlemenin en etkili yolu, bina sahibiyle açık bir tartışma yapmaktır.

Sidewall sprinkler sistemleri için, bir duvardan saptırıcıya olan minimum mesafe en az dört inç olmalıdır. Bu, özellikle alt kısım veya tavan eğimliyse geçerlidir. Sprinkler, yokuşta yüksek bir noktaya kurulmalıdır. Bazı durumlarda, sarkıt bir sprinkler, alt yüzeyden dört inçten fazla bir mesafeye monte edilebilir. Bu durumda, alt yüzey ve tavan su basıncını kaldırabilmelidir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.