tr

İzleme Anahtarlı Kelebek Vana Fiyatları

İzleme Anahtarlı Kelebek Vana Fiyatları
23.01.2023
81

İzleme Anahtarlı Kelebek Vana Fiyatları

Birçok akış kontrol cihazı çeşidi arasında izleme anahtarlı kelebek vana fiyatları genellikle diğer akış kontrol ekipmanlarına göre daha yüksektir. Bu valfler, sıvıların, gazların ve diğer sıvıların akışını kontrol etmek için kullanılır. Bu valfler çok çeşitli stil, boyut ve tasarımlarda mevcuttur. Çok hafiftirler ve çalışmak için çok az tork gerektirirler. Ayrıca kompakttırlar ve minimum kurulum alanı gerektirirler. Genellikle hazneler ve çukurlar gibi kapalı alanlarda kullanılırlar.

İzleme Anahtarlı Kelebek Vana Tasarımları

İzleme Anahtarlı Kelebek vanalar basit bir tasarıma sahiptir. Sıvının akışını düzenlemek için kullanılan ince bir metalik disk ile tasarlanmıştır. Diskin açısal hareketi sıvının akış hızını etkiler. Disk, boru merkez hattına paralel olduğunda, akış hızları maksimumdur. Disk, boru merkez hattına dik olduğunda, akış hızları azalmaya başlar. Disk tamamen açıkken akış hızları minimum düzeydedir. Bunun nedeni, diskin yalnızca küçük bir alanı kaplaması ve çalışması için çok az güç gerektirmesidir.

Kelebek vana, akışkan servisi açma/kapama özelliği nedeniyle etkili bir akış kontrol cihazıdır. Üstelik izolasyon sağlar. Ancak, bu valflerin yalnızca belirli koşullarda kullanılabileceğini belirtmek önemlidir. Boru sisteminin yeniden hizalanması için uygun değildirler. Bunları yatay konumda kurmak da en iyisidir. Bu, valfin ömrünü uzatmaya ve yuva aşınmasını azaltmaya yardımcı olur.

İzleme anahtarlı kelebek vanalar farklı boyutlarda, tasarımlarda ve stillerde mevcuttur. Ayrıca geniş bir uygulama yelpazesi ile mevcutturlar. Tipik olarak çift yönlüdürler, yani dikey veya yatay akış yönlerinde kurulabilirler. Flanş araları, çukurlar ve çukurlara gömme dahil olmak üzere çeşitli yerlere monte edilebilirler. Uzun yıllardır etraftalar ve pazarda daha popüler hale geliyorlar.

İzleme Anahtarlı Kelebek Vana Seçerken

İzleme anahtarlı kelebek vana seçerken, sistemin boyutunu dikkate almak önemlidir. Geniş bir alanda çalışıyorsanız, daha büyük bir vanaya ihtiyacınız olacaktır. Otomasyon ihtiyaçlarınızı da göz önünde bulundurmanız gerekecektir. Vananın ne sıklıkla çevrilmesi gerekeceğini değerlendirmelisiniz. Ayrıca sıcaklık değişimlerini veya boru sistemi kapasitesini de dikkate almalısınız. Valfi çalıştırmak için gerekli olacak basınç miktarını da göz önünde bulundurmalısınız.

İzleme anahtarlı kelebek vana fiyatları seçeceğiniz vana çeşidine göre değişmektedir. Örneğin, korozif bir sıvı için vana kullanmanız gerekiyorsa, korozyona dayanıklı malzemelerden yapılmış bir vana seçmeniz gerekecektir. Akışkanın akışını izlemek için valflere geri besleme bileşenleri takılması gerektiğini unutmamak da önemlidir. Bu izleme anahtarları tipik olarak toplam kalite yönetimi altında üretilir. Ayrıca, bu monitörlerin tesisat sisteminizdeki arızalı bir alanı tespit etmek için tasarlandığını da unutmamalısınız. Size güvenilir son limit bilgileri sağlayacaklardır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.