tr

HD Islak Alarm Vanaları İz Metal Kalıp’da

HD Islak alarm vana seti ısıtılan hacimler ve suyun +4°C ‘nin altına düşüp donma ihtimali olmali olmayan ihtiyaçlar için dizayn edilmiştir.

HD Islak Alarm Vanası çek vana veya su akış dedektörü mekanik ve elektronik alarm vermesi maksadıyla kullanılırlar.

HD Islak Alarm Vanasının Uygulama Alanları

– Depolar
– Fabrika ve Atölyeler
– Hastaneler
– Alışveriş ve Yaşam Merkezleri
– Yüksek Katlı Konut ve Rezidanslar

HD Islak Alarm Vanası İçeriği ve Bilgileri Aşağıda Bilginize Sunulmuştur.

HD Islak Alarm Vana Gövdesi

Ölçüler: 3”-8” Bağlantı Şekli: Yivli x Yivli                           Yivli x Flanşlı                           Flanşlı x Flanşlı

Montaj Şekli: Dikey Çalışma Basıncı: 200-300psi Onaylar: FM, UL

Geciktirme Hücresi

HD Islak tip otomatik sprinkler sisteminde, küçük basınç dalgalanmalarında yanlış alarm vererek paniğe sebep olmasını engellemek maksadıyla kullanılırlar. Malzeme: Paslanma Çelik Bağlantı: ¾”Bsp Çalışma Basıncı: 200-300psi Onaylar: FM, UL

Su Motor Alarm Gongu

Islak, kuru ve baskın sistemlerle birlikte, iç ve dış ortamlarda kullanılabilen hidrolik operasyonlu su akışını ürettiği yüksek desibel sayesinde kolaylıkla duyulmasını sağlayan çandır. Geciktirme hücresi ile veya trim seti ile de kullanılabilir. Duvara monte edilebilen ve alarm vanası üzerine monte edilebilen olmak üzere iki modeli varıdır.

Alarm vanası veya geciktirme hücresinden gelen hat üzerinde önce pislik tutucu vana kullanılır. Sonra su motor gongu montaj edilir.

Malzeme: Korozyona dayanıklı alüminyum karışımSu Girişi: ¾”Bs Drenaj: 1”Bsp Çalışma Basıncı: 200-300psi Onaylar: FM, UL

Basınç Anahtar

Islak, kuru, baskın ve ön etkili otomatik sprinkler sistemlerinde basınç düşümünü veya artışını tespit ederek alarm vermesi maksadıyla kullanılırlar. Hava ve su basınç anahtarı olarak iki modeli mevcuttur. İç ve dış ortamlarda kullanılabilir. Maksimum basınç ayar aralığı 4-20psi’dir.

Fabrika çıkış ayarı ise 4-8psi arasındadır.

Çalışma Sıcaklığı: -40 °C ~ +71°C  Bağlantı:  ½” Npt Çalışma Basıncı: 200-300psi Onaylar: FM, UL, ULC

Sprinkler (1)  patlayınca, su akışının başlamasıyla alarm vanasının klapesi(2)’ni kaldırır ve su akışı aynı anda alarm trim setine (3) doğru ilerlerken ordan da geciktirme hücresine (4) gider. Geciktirme hücresi saniyeler içerisinde dolarken, önce basınç anahtarı (6) sayesinde elektriksel alarm verip, sonrasında su motorlu gong (5) ’a gelen su mekanik alarm vererek çanı çaldırır.

HD Islak Alarm Vana Sistemi ve Ekipmanları Fiyatları

İz Metal Kalıp kalitesiyle sizlere sunduğumuz HD Islak Alarm Vana Sistemi ve Ekipmanları fiyatları konusunda bilgi almak için, İletişim sayfamızdan bize mesaj gönderebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.